Cum îl numesc cehii pe Ermal Krasniqi înaintea posibilului duel cu FCSB din Liga Campionilor

Ermal Krasniqi FCSB Shamrock Rovers Sparta Praga Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 24 Iulie 2024, 18:11
Data actualizarii: Miercuri 24 Iulie 2024, 18:11

Sparta Praga ar putea fi adversara celor de la FCSB în turul 3 preliminar din Champions League, în cazul în care campioana României va trece de Maccabi Tel Aviv.

Marți, FCSB a remizat contra lui Maccabi Tel Aviv, pe teren propriu, scor 1-1. Calificarea se va decide în urma returului de pe 31 iulie, care va avea loc la Budapesta.

Ermal Krasniqi, descris drept invizibil de presa din Cehia

Tot marți, Sparta Praga a învins Shamrock Rovers cu 2-0, iar campioana Cehiei are șanse foarte mari să se califice în turul 3 preliminar UCL, unde va înfrunta câștigătoarea din duelul FCSB - Maccabi Tel Aviv.

La Sparta Praga joacă din această vară și Ermal Krasniqi, cumpărat de la Rapid în această vară, pentru două milioane de euro. Kosovarul nu a reușit să impresioneze în Cehia, până în prezent, presa de la Praga criticându-l de mai multe ori. Deși a fost lăudat pentru viteza sa, Ermal Krasniqi a fost acuzat și că este destul de egoist.

Marți, Krasniqi a jucat aproximativ 30 de minute în meciul cu Shamrock Rovers, iar kosovarul a fost descris drept "invizibil" de presa din Cehia.

"Krasniqi a fost invizibil. În minutul 73 a avut o șansă de a străluci când a fost pus într-o situație promițătoare de Wiesner, dar a irosit șansa cu o pasă imprecisă", a scris iSport despre Krasniqi, notat cu 5.

În schimb, cehii l-au desemnat pe Tomáš Wiesner jucătorul meciului. Mijlocașul, notat cu 8, a marcat golul de 2-0 contra lui Shamrock Rovers.

• Returul dintre Sparta și Shamrock Rovers se va juca la Praga, marți, 30 iulie, de la ora 20:00.
  • Dacă trece de Maccabi Tel Aviv, FCSB ar juca primul meci din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor în deplasare (6/7 august), iar returul acasă (13 august).

VIDEO Rezumat FCSB - Maccabi Tel Aviv 1-1