”Debut de vis!” Kosovarii au reacționat după ce Albion Rrahmani și Ermal Krasniqi au debutat în Champions League

Sparta Praga Albion Rrahmani Ermal Krasniqi Salzburg Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 18 Septembrie 2024, 22:32
Data actualizarii: Miercuri 18 Septembrie 2024, 22:32

Sparta Praga a învins-o fără drept de apel pe Salzburg, scor 3-0, în prima rundă din faza principală a Champions League.

Fosta adversară a lui FCSB a deschis scorul prin Kairinen în minutul 2. Olatunji a dublat avantajul gazdelor în minutul 42, iar scorul final a fost stabilit în minutul 58 de Laci.

Reacția kosovarilor după ce Albion Rrahmani și Ermal Krasniqi au debutat în Champions League

Albion Rrahmani și Ermal Krasniqi, foștii jucători ai lui Rapid au început meciul pe banca de rezerve, însă ambii au fost trimiși pe teren de către antrenorul Lars Friis.

Rrahmani a intrat pe teren în minutul 64 în locul lui Olatunji, în timp ce Ermal Krasniqi l-a înlocuit pe Haraslin în minutul 72. Presa din Kosovo a scris că cei doi au avut parte de un debut perfect în cea mai importantă competiție europeană. ”Rrahmani și Krasniqi, debut de vis în Champions League”, au titrat kosovarii.

Chiar dacă nu au reușit să își treacă numele pe lista marcatorilor, atât prestația lui Krasniqi, cât și cea a lui Rrahmani au fost apreciate de kosovari.

Albion Rrahmani și Ermal Krasniqi au debutat cu o victorie convingătoare în Champions League. Cei doi reprezentanți ai statului Kosovo au fost introduși de pe banca de rezerve. Sparta Praga s-a impus clar cu scorul de 3-0 în fața celor de la Salzburg.

Rrahmani a intrat pe teren în minutul 64, Krasniqi în minutul 71. Indrit Tuci a rămas pe bancă. Rrahmani și Krasniqi au părut activi cât au fost pe teren și au contribuit la atacurile echipei”, au scris kosovarii de la koha.net.