DEZASTRU! LA DEBUTUL IN GRUPE, STEAUA ARE 4 GOLURI IN 540 DE MINUTE

PROBLEME MARI IN ATACATUL STELEI

Inaintea debutului in grupele Champions League, Hagi are o mare problema, Steaua nu mai stie drumul spre portile adverse. Stelistii au marcat doar 4 goluri in campionat, dintre care 3 prin Dica din faze fixe.

Stelistii nu mai stiu sa dea gol. Dupa 7 etape din Liga lui Mitica, Steaua are doar 4 goluri marcate, jumatate din cate a inscris de unul singur Gigel Bucur pentru Poli Timisoara. Daca Steaua a dat 4 goluri in 540 de minute, dinamovistii au marcat tot de atatea ori in doar 14 minute la Iasi. Bicfalvi a marcat singurul gol din actiune al Stelei in acest campionat - a mai dat Dica 3, dar din faze fixe.

Steaua a marcat ultima data in campionat pe 10 august, la 1-0 cu Poli Iasi. A urmat 0-0 cu CFR Cluj, meci dupa care Gigi Becali l-a atacat pentru prima oara pe Hagi, 0-1 cu Unirea Urziceni si 0-0 cu Rapid, cand finantatorul si-a atacat din nou nasul antrenor. Becali nu mai vrea sa-l vada niciodata pe Zaharia, titular in atacul Stelei. Inaintea meciului cu Slavia Praga din Grupele Champions League, Hagi recunoaste ca are o problema.