Doi jucători de la FCSB, OUT pentru duelul cu Sparta Praga! Meciul se vede pe VOYO și PRO TV

FCSB Champions League Sparta Praga Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 13 August 2024, 16:29
Data actualizarii: Marti 13 August 2024, 16:29

FCSB se va duela cu Sparta Praga, în a doua manșă din turul trei preliminar al Champions League, LIVE pe VOYO și PRO TV.

Cele două formații se vor duela pentru un loc în play-off-ul UCL pe stadionul "Steaua" din Ghencea, marți seară, nu mai devreme de ora 21:30.

Meciul din tur s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Joyskim Dawa a deschis scorul în minutul 61, însă Victor Olatunji a restabilit egalitatea în minutul 78.

Doi jucători de la FCSB, OUT pentru meciul cu Sparta Praga!

Este vorba despre Luis Phelipe și despre Alexandru Musi. Cei doi fotbaliști au ieșit accidentați în meciul cu Farul Constanța, din etapa #5 a Superligii României, și vor fi indisponibili pentru returul cu Sparta Praga.

Elias Charalambous, tehnicianul roș-albaștrilor, a vorbit despre starea de sănătate a brazilianului adus de la Poli Iași și a confirmat absența sa în manșa retur.

"Luis Phelipe nu va juca, a suferit o accidentare, nu va fi disponibil. Ne-am analizat adversarul, dar nu poți schimba prea multe într-o săptămână. Cu siguranță, vom încerca să corectăm anumite detalii", a declarat antrenorul cipriot la conferința de presă premergătoare partidei.

Dacă se va califica mai departe, FSCB va juca în play-off-ul UEFA Champions League împotriva câștigătoarei din duelul PAOK Salonic - Malmo. Meciul tur a fost disputat în Suedia și s-a concluzionat cu un egal, scor 2-2.

Cine transmite FCSB - Sparta Praga la TV în România

Trustul de televiziune PRO TV este singurul care va transmite în România la televizor și online meciul campioanei României.

A doua manșă din turul 3 preliminar al Champions League poate fi văzut la televizor pe PRO TV, iar abonații VOYO au posibilitatea de a vedea partida online în timp real.

De asemenea imagini video cu cele mai interesante faze ale meciului, momentele controversate, dar și interviuri cu jucătorii și oficialii, vor putea fi văzute exclusiv pe sport.ro și paginile oficiale de pe rețelele sociale ale trustului.