Dramă pentru Baeten! A fost trimis în teren după pauză în Sparta - FCSB, dar a fost înlocuit după doar 17 minute

William Baeten FCSB Sparta Praga - FCSB Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 06 August 2024, 22:31
Data actualizarii: Marti 06 August 2024, 22:31

Sparta Praga - FCSB, duel în prima manșă a turului trei preliminar din Champions League, exclusiv pe VOYO.

FCSB a avut șansa de a deschide scorul în prima parte a jocului după doar zece minute, prin Adrian Șut, dar mijlocașul campioanei a ratat incredibil după ce a trecut de portarul advers.

FCSB a efectuat o singură schimbare la pauza meciului cu Sparta Praga

Replica cehilor a venit spre finalul partidei, dar tabela a rămas intactă. Pentru a doua parte a jocului, cei de la FCSB au efectuat o singură schimbare.

Daniel Popa a fost cel înlocuit, chiar dacă a bifat singurul șut pe spațiul porții din prima parte a jocului. William Baeten, belgianul transferat de la FCU Craiova, a fost cel care l-a înlocuit.

Baeten a rezistat doar 17 minute pe teren și a fost înlocuit cu Marius Ștefănescu, după ce a acuzat o accidentare.

Cehii amenință înainte de Sparta Praga - FCSB

”FCSB nu poate fi uitată! Sparta este pe punctul de a le returna umilința românilor”, au titrat cei de la sport.cz.

Cehii nu au uitat de ”dubla” disputată de cele două echipe în urmă cu opt ani, atunci când FCSB s-a calificat grație rezultatului din returul de la București. Atunci, roș-albaștrii s-au impus cu scorul de 2-0, iar ambele goluri au fost marcate de Nicolae Stanciu.