VIDEO Erling Haaland a înscris un gol senzațional în UCL și i-a lăsat mască pe toți: ”De necrezut”

Erling Haaland a înscris un gol senzațional în UCL și i-a lăsat mască pe toți: ”De necrezut” Liga Campionilor

Manchester City a învins-o fără emoții pe Sparta Praga miercuri seară.

”Cetățenii” au câștigat cu 5-0 confruntarea din a treia etapă din UEFA Champions League și și-au asigurat, cel puțin pentru moment, podiumul în faza ligii de la ”masa bogaților”, cu șapte puncte.

Erling Haaland a înscris un gol senzațional în UCL și i-a lăsat mască pe toți: ”De necrezut!”

În minutul 58 al meciului, Erling Haaland a marcat un gol senzațional. Din centrarea lui Savinho, norvegianul a reluat acrobatic, cu câlcâiul, în poarta lui danezului Peter Vindahl.

Internetul a explodat după reușita lui Haaland.

”Nu e din această lume”, a scris Manchester City pe rețelele social media. ”Erling Haaland marchează un gol de necrezut, cu călcâiul, din voleu!”, a punctat și contul oficial de pe Twitter/X al eșalonului de elită din Anglia, Premier League.

Pep Guardiola a avut o reacție categorică după reușita norvegianului.

”Este de necrezut cât talent are băiatul ăsta. Când Erling scapă în spatele fundașilor, este de neoprit. Erling are o capacitate incredibilă. Poate să atingă mingea de 15 ori, iar în acest interval să își creeze șapte sau opt ocazii. Astăzi a marcat de două ori, dar putea să mai înscrie încă două”, a spus antrenorul lui Manchester City.

Manchester City - Sparta Praga 5-0

Phil Foden a deschis scorul în prima repriză (minutul 3). În actul secyund, Nathan Ake a avut un gol anulat (minutul 47). Erling Haaland a realizat o ”dublă” (58, 68), John Stones a înscris în minutul 64, iar Matheus Nunes a închis tabela de marcaj la 5-0 în minutul 88.