”Ești primul care a realizat asta!” Replica dibace a lui Arne Slot

”Ești primul care a realizat asta!” Replica dibace a lui Arne Slot Liga Campionilor

Liverpool a învins-o miercuri seară pe Bologna cu 2-0, în a doua rundă a fazei ligii din Champions League.

Sub comanda lui Arne Slot, cel care l-a înlocuit pe Jurgen Klopp pe banca tehnică a ”cormoranilor” la începutul actualei stagiuni, Liverpool a bifat opt victorii din nouă posibile în noul sezon.

Singurul eșec al echipei de pe Anfield Road a venit în etapa #3 din Premier League, moment în care Nottingham a câștigat pe arena ”cormoranilor” cu 1-0.

Arne Slot și-a trecut în cont și un record după victoria din UCL. ”Ești primul antrenor de la Liverpool care a câștigat opt din nouă jocuri”, i-a spus reporterul TNT Sports.

Iar olandezul i-a dat replica imediat: ”Sper că o să vă aduceți aminte de mine pentru mai mult decât atât”.

Alexis Mac Allister a deschis scorul în minutul 11, din pasa lui Mohamed Salah. Egipteanul și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj cu un gol spectaculos în minutul 75.

După două etape din această fază a competiției, Liverpool este una dintre cele șapte formații cu maximum de puncte, alături de Borussia Dortmund, Brest, Benfica Lisabona, Bayer Leverkusen, Aston Villa și Juventus.

Pentru ”cormorani” urmează meciul cu Crystal Palace de sâmbătă, 5 octombrie, de la ora 14:30.