VIDEO EXCLUSIV FCSB - Maccabi Tel Aviv 1-1 | Alexandru Musi putea să aducă victoria roș-albaștrilor! Partida a fost LIVE pe PRO TV și VOYO

FCSB - Maccabi Tel Aviv uefa champions league Voyo Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 23 Iulie 2024, 22:48
Data actualizarii: Marti 23 Iulie 2024, 22:48

Formația roș-albastră a remizat pe teren propriu, împotriva campioanei Israelului, scor 1-1.

FCSB - Maccabi Tel Aviv 1-1

Minutul 90+7: Final de meci!

Minutul 90+6: Darius Olaru trimite precis în careu, la bara a doua. Alexandru Musi încearcă să împingă mingea în plasă, dar nu ajunge la timp și balonul părăsește terenul.

Minutul 90+3: Darius Olaru încearcă să recreeze faza primului gol, dar fără succes. Căpitanul celor de la FCSB trimite o centrare în careu dintr-o lovitură liberă, însă execuția părăsește suprafața de joc.

Minutul 75: GOOOL FCSB! Darius Olaru trimite o centrare în careu dintr-o lovitură libera. Joyskim Dawa se înalță deasupra defensivei formației din Israel și trimite mingea în poartă printr-o lovitură de cap!

Minutul 71: GOOOL Maccabi! Dan Biton profită de o respingere în careu și trimite mingea în poartă.

Minutul 67: O pasă bună în careu îi oferă lui Alexandru Baluta posibilitatea unui șut. Winger-ul nu lovește bine mingea cum și-ar fi dorit și balonul trece pe lângă bara din partea dreaptă.

Minutul 58: Adrian Șut lovește cu capul o centrare primită în careu. Execuția, direcţionată spre vinclul drept, este blocată superb de Roi Mishpati.

Minutul 51: Alexandru Baluta este găsit în careu. Șutul său este plasat, dar portarul Roi Mishpati intervine senzațional.

Minutul 50: Darius Olaru îl găsește pe Alex Băluță. Winger-ul pătrunde în careu, centrează pe jos, dar mingea este interceptată de un adversar și pericolul este eliminat.

Minutul 48: Zahavi trimite o centrare la bara a doua un îl găsește pe Avishay Cohen. Acesta trimite slab, în plasa laterală.

Minutul 45: Start de repriză secundă!

Prima repriză

Minutul 45+3: Final de primă repriză!

Minutul 43: Eran Zahavi a fost găsit de un coechipier la marginea careului și își încearcă norocul. Șutul nu este trimis cu putere, dar precizia nu a fost de partea sa. Balonul trece peste poartă și ajunge în tribune.

Minutul 24: Radunovic centrează în careu, dar Daniel Popa trimite pe lângă poartă!

Minutul 23: Darius Olaru trimite o centrare dintr-o lovitură liberă. Mingea îl viza pe Adrian Șut, dar execuția este trimisă prea puternic și părăsește suprafața de joc.

Minutul 16: Același Darius Olaru îl găsește iar pe Alexandru Băluță. Atacantul ajunge până în careu şi şutează mingea spre mijlocul porţii, dar portarul are o reacţie bună şi respinge.

Minutul 13: Darius Olaru trimite o diagonală care îl găsește pe Alex Băluță. Winger-ul se angajează într-o cursă cu defensiva adversă și trimite o pasă spre punctul cu var. Balonul este interceptat de adversari și pericolul este eliminat.

Minutul 8: Eran Zahavi a primit mingea și și-a încercat norocul! Golgheterul din Israel a trimis un șut de la distanță, dar execuția a fost lipsită de precizie și a trecut pe lângă poarta apărată de Ștefan Târnovanu.

Minutul 3: Formația din Israel a scăpat pe contra-atac. Henry Addo a trimis o pasă în careul lui Ștefan Târnovanu, însă mingea nu a ajuns la niciun coechipier.

Minutul 1: Start de partidă pe stadionul "Steaua" din Ghencea.

Echipele de start

FCSB (4-2-3-1): Târnovanu - Crețu, Dawa, Ngezana, Radunovic - Șut, Lixandru - Ștefănescu, Olaru, Băluță - Daniel Popa

Rezerve: Vlad, Panțîru, Haruț, Miculescu, Kiki, Edjouma, Antwi, Chiricheș, Baeten, Musi, Alhassan, Luis Phelipe

Antrenor: Elias Charalambous

Maccabi Tel Aviv (5-3-2): Mishpati - A. Cohen, Shlomo, Nachmias, Asante, Davidzada - Dor Peretz, Van Overeem, Kanichowsky - Zahavi, Addo

Rezerve: Melika, Biton, Malede, Hozez, Niddam, Baltaxa, Abu Farchi, Rosen, Nawi, Lin, Cordoba, Bitton

Antrenor: Zarko Lazetic

FCSB primește vizita celor de la Maccabi Tel Aviv marți seară, de la ora 20:30, în Ghencea, pe stadionul ”Steaua”. Confruntarea poate fi urmărită în direct la Pro TV și pe platforma VOYO.

FCSB - Maccabi Tel Aviv, în direct la Pro TV și pe VOYO de la ora 20:30! Duel tare în turul 2 preliminar UEFA Champions League

FCSB vine după un rezultat de egalitate cu Unirea Slobozia, 2-2, în a doua etapă din sezonul regulat al SuperLigii României. Maccabi Tel Aviv vine după victoria din Supercupa Israelului, 2-0 vs. Petach Tikva, de luni, 15 iulie.

Israelienii au fost direct calificați în turul secund al preliminariilor UCL, în timp ce formația dirijată de Elias Charalambous a fost nevoită să treacă de primul tur: 11-1 la general contra Virtus, campioana din San Marino.

În cazul în care FCSB va trece de Maccabi Tel Aviv, atunci roș-albaștrii vor da în turul 3 preliminar UEFA Champions League peste câștigătoarea confruntării Sparta Praga (Cehia) - Shamrock Rovers (Irlanda).

Elias Charalambous, înainte de FCSB - Maccabi Tel Aviv

”Știm că mâine e prima manșă. Sunt două jocuri. Totul se va decide în retur. Jucăm acasă, evoluăm împotriva unei echipe bune. Am analizat-o. E serioasă. E similară nouă. Trebuie să ne facem treaba. Trebuie să fim agresivi, focusați. Jucăm acasă alături de fanii noștri. Ne vor susține din nou. Sper să avem un rezultat bun.

Analizăm adversarii, vedem unde au punctele slabe. Încercăm să atacăm unde sunt mai slabi. Sigur și oponenții fac la fel. O să vedem mâine ce se va întâmpla. Noi vom da totul. Cel mai important lucru e să fim într-o formă bună. În fotbal, toate echipele pot fi învinse. Avem și noi o echipă bună.

Jucători buni. E startul sezonului. Cu siguranță, nu există club în lume care să fie 100% pregătit în startul sezonului. Asta e situația. Sunt sigur că stadionul va fi plin. E bine pentru jucători și pentru atmosferă. Fanii au arătat din prima zi de când am venit aici că sunt alături de jucători. Ei vor să vadă echipa în cea mai bună formă. Mâine, jucătorii vor încerca să-i facă fericiți”, a spus Elias Charalambous.