VIDEO EXCLUSIV Visul frumos s-a terminat! FCSB, eliminată din Champions League, după 2-3 cu Sparta Praga. Continuă aventura în Europa League

FCSB Champions League Sparta Praga tv Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 13 August 2024, 23:21
Data actualizarii: Marti 13 August 2024, 23:29

Prima manșă a duelului s-a terminat 1-1, pe stadionul "Letna" din Praga, iar în retur s-a terminat 3-2 pentru cehi.

FCSB - Sparta Praga 2-3

Final de meci!

Minutul 86 - GOOOL FCSB! Darius Olaru centrează foarte bine în careu, iar Malcom Edjouma reia cu capul și înscrie la colțul lung.

Minutul 60 - GOOOL FCSB! Darius Olaru a șutat puternic din marginea careului, la colțul lung și l-a învins pe Vindahl.

Minutul 51 - Ocazie pentru Sparta Praga! Olatunji scapă pe contratac, ajunge în poziție de unu la unu cu Târnovanu, încearcă să-l dribleze, însă reușește să blocheze.

Minutul 49 - Ocazie pentru FCSB! Daniel Popa centrează în careu, Baeten șutează, însă portarul cehilor prinde fără probleme.

A început repriza secundă!

Final de primă repriză!

Minutul 37 - GOOOL Sparta Praga! Haraslin a șutat puternic și plasat din interiorul careului la colțul lung și a marcat un gol spectaculos.

Minutul 28 - GOOOL Sparta Praga! Oaspeții primesc penalty în urma faultului comis de Dawa asupra lui Olatunji, iar Birmancevic transformă.

Minutul 16 - Ocazie pentru Sparta Praga! Oaspeții scapă pe contraatac, Olatunji șutează la colțul scurt, însă Ștefan Târnovanu prinde.

Minutul 15 - Ocazie pentru FCSB! Ngezana a trimis mingea cu capul la vinclu după o centrare venită din corner, dar Vindahl a prins.

Minutul 13 - GOOOL Sparta Praga! Birmancevic a ajuns la o centrare venită din corner și a trimis mingea cu capul direct în poartă, după ce înainte Lixandru respinsese de pe linia porții.

Minutul 11 - Ocazie pentru FCSB! Darius Olaru șutează din afara careului, mingea este deviată de David Miculescu, însă portarul prinde fără probleme.

Suporterii din Peluza Nord au creat o coregrafie specială pentru partida cu Sparta Praga, cu un mesaj adresat jucătorilor: "Make us proud again" (n.r. Faceți-ne mândrii din nou)

A început partida!

FCSB - Sparta Praga: echipele de start

FCSB: Târnovanu – Crețu, Dawa, Ngezana, Radunovic – Șut, Lixandru – Ștefănescu, Olaru, Băluță - Miculescu

Rezerve: Vlad, Panțîru, Haruț, Kiki, Edjouma, D. Popa, Antwi, Chiricheș, Pandele, Baeten, Alhassan

Antrenor: Elias Charalambous

Sparta Praga: Vindhal – Vitik, Sorensen, Zeleny – Preciado, Laci, Kairinen, Rynes – Birmancevic, Olatunjo, Haraslin

Rezerve: Vorel, Solbakken, Ross, Pavelka, Kuchta, Tuci, Danek, Sadilek, Pesek, Wiesner, Krasniqi

Antrenor Lars Friis

Arbitru: Morten Krogh \ Asistenți: Wollenberg Rasmussen, Steffen Bramsen (Danemarca)

Trustul de televiziune PRO TV este singurul care va transmite în România la televizor și online meciul campioanei României.

Cine transmite FCSB - Sparta Praga la TV în România

A doua manșă din turul 3 preliminar al Champions League poate fi văzut la televizor pe PRO TV, iar abonații VOYO au posibilitatea de a vedea partida online în timp real.

De asemenea imagini video cu cele mai interesante faze ale meciului, momentele controversate, dar și interviuri cu jucătorii și oficialii, vor putea fi văzute exclusiv pe sport.ro și paginile oficiale de pe rețelele sociale ale trustului.

Penultimul test al roș-albaștrilor se va juca pe stadionul "Steaua" din Ghencea, de la 21:30. Peluza este deja SOLD OUT. La momentul scierii acestui articol, mai sunt bilete disponibile doar la Tribuna 1, Tribuna 2 și VIP.