Fenerbahce 3-2 Sevilla. VEZI REZUMAT

FENER CASTIGA, SEVILLA CU UN PICIOR IN SFERTURI

Doua echipe calificate in premiera in optimile Champions League au egalat la goluri si spectacol celalalt meci de senzatie, Celtic - Barca. Turcii, cu nu mai putin de cinci brazilieni in echipa, sunt surpriza sezonului in Liga, alaturi de Olympiacos. Kezman si compania au deschis scorul in minutul 17, chiar prin sarbul trecut pe la Chelsea si Atletico Madrid. Fosta adversara a Stelei in grupele UCL, Sevilla a revenit prin autogolul lui Edu, in minutul 23. Lugano a readus gazdele in avantaj, dar andaluzii au revenit prin Escude, care a egalat la 2, in minutul 64. Fener nu a fost de acord cu remiza si a inchis jocul cu trei minute inaintea ultimului fluier, prin Senturk. Fener castiga cu 3-2, dar spaniolii pastreaza prima sansa pentru sferturi.

FENERBAHCE: 1 Volkan Demirel, 2 Lugano, 3 Roberto Carlos, 9 Mateja Kezman, 15 Mehmet Aurelio, 20 Alex, 21 Selcuk Sahin, 21 Ugur Boral, 36 Edu, 77 Gokhan Gonul, 99 Deivid. REZERVE: 22 Serdar Kulbilge, 5 Yasin Cakmak, 6 Gokcek Vederson, 8 Kazım Kazım, 19 Onder Turacı, 23 Semih Senturk, 33 Claudio Maldonado. ANTRENOR: Zico

SEVILLA: 1 Andres Palop, 3 Ivica Dragutinovic, 4 Daniel Alves, 5 Duda, 6 Adriano, 7 Jesus Navas, 8 Christian Poulsen, 10 Luis Fabiano, 12 Frederic Kanoute, 14 Julien Escude, 21 Seydou Keita. REZERVE: 13 Morgan De Sanctis, 11 Renato, 15 Aquivaldo Mosquera, 17 Diego Capel, 22 Arouna Kone, 25 Enzo Maresca, 28 Federico Fazio. REZERVE: Manuel Jimenez