Fotbalistul care a refuzat să facă schimb de tricouri cu vedetele lui Real Madrid: ”Nu suntem aici să fim fanii lor!”

Real Madrid Champions League VfB Stuttgart Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 18 Septembrie 2024, 21:28
Data actualizarii: Miercuri 18 Septembrie 2024, 21:28

Real Madrid a început cu un succes noul sezon din Champions League, scor 3-1 în fața celor de la Stuttgart.

Kylian Mbappe a deschis scorul în minutul 46, dar Stuttgart a egalat în minutul 68 prin Deniz Undav. Spaniolii au trecut din nou în avantaj în minutul 83, când Rudiger a înscris cu capul, la o centrare a lui Luka Modric, iar cel care a stabilit scorul final a fost Endrick.

Jeff Chabot: ”Nu am venit aici să fim fanii celor de la Real Madrid!”

Jeff Chabot, fundașul lui Stuttgart, a avut o misiune dificilă în fața atacului stelar al lui Real Madrid, dar stoperul de 26 de ani nu s-a lăsat intimidat. Mai mult, Chabot a refuzat chiar să facă schimb de tricouri cu vedetele lui Carlo Ancelotti.

Imediat după ultimul fluier, Chabot nu a dorit să schimbe câteva vorbe cu adversarii săi și a preferat să plece direct la vestiare. Întrebat de ce a refuzat să schimbe tricoul cu unul dintre jucătorii lui Real Madrid, Chabot a explicat pentru BILD că orgoliul său este prea mare și nu vrea să fie perceput drept un fan al madrilenilor.

Nu îmi place să vorbesc după o înfrângere. Egoul meu este puțin cam mare. Nu am venit aici să fim fanii lor, ci să acceptăm competiția.

Când cer un tricou, o fac pentru tatăl meu. El se bucură întotdeauna. Din păcate, azi trebuie să îl dezamăgesc”, a spus Jeff Chabot, potrivit BILD.