Gigi Becali a tras o singură concluzie după Sparta Praga - FCSB 1-1

Gigi Becali FCSB Sparta Praga - FCSB Liga Campionilor Gigi Becali / Sursă: Captură PRO TV
Data publicarii: Marti 06 August 2024, 23:15
Data actualizarii: Marti 06 August 2024, 23:17

Meciul dintre Sparta Praga și FCSB, din turul trei preliminar al UEFA Champions League, s-a încheiat cu scorul de 1-1 și a putut fi văzut exclusiv pe VOYO.

După ce FCSB a deschis scorul prin Joyskim Dawa, cehii au reușit să restabilească egalitatea după o ieșire greșită a lui Ștefan Târnovanu. Sparta Praga a marcat chiar și golul de 2-1 în prelungirile partide, dar reușita a fost anulată pentru un fault la Malcom Edjouma.

Imediat după meci, Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, a intervenit și a lăsat de înțeles că o vede pe campioana României favorită înainte de meciul din retur, care se va disputa pe stadionul din Ghencea.

Omul de afaceri nu este mulțumit de rezultat. Consideră că echipa sa ar fi trebuit să câștige acest meci la ”2-3 goluri diferență”.

Gigi Becali: ”N-am avut nicio emoție!”

„Speranțe mult mai mari decât înainte de a începe meciul. Am fost echipa mai valoroasă, zic eu. Mai multe ocazii clare de a marca, au dat un gol după o greșeală de portar. A avut și Băluță, a avut și Șut. E o echipă care nu ne domină nici fizic, nici tehnic.

Eu v-am spus părerea mea. Dacă intram cu 1-0, eram aproape calificați. Nu ne putea bate pe noi acasă echipa asta niciodată. Dacă jucam cu Rapid, cu CFR sau cu Craiova, jucau fotbal, aveam mai multe emoții. N-am avut nicio emoție! Ei n-au avut șut pe poartă în prima repriză!

Nu sunt mulțumit, noi trebuia să câștigăm la 2-3 goluri diferență! Eu cred că n-avem experiență europeană încă”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Joyskim Dawa suspendat la returul cu Sparta Praga

Joyskim Dawa a văzut cartonașul galben în a doua repriză a meciului cu Sparta Praga și va rata returul de la București.

Dawa a primit cartonaș galben și pe finalul returului cu Maccabi Tel Aviv, dar și în repriza secundă a meciului tur cu campioana Israelului.

Așadar, roș-albaștrii nu se vor putea baza pe unul dintre jucătorii cheie. Dawa a marcat atât în prima manșă cu Maccabi Tel Aviv, cât și în partida cu Sparta Praga.