VIDEO EXCLUSIV Gigi, nu te uita! Vali Crețu, greșeală uriașă în Sparta Praga - FCSB (LIVE pe VOYO)

Sparta Praga - FCSB FCSB Sparta Praga Valentin Cretu Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 06 August 2024, 21:52
Data actualizarii: Marti 06 August 2024, 21:52

Meciul dintre Sparta Praga și FCSB, din turul trei preliminar al UEFA Champions League, poate fi urmărit marți, de la ora 21:00, exclusiv pe VOYO.

După ce Adrian Șut a ratat o ocazie uriașă pentru cei de la FCSB în minutul 10, replica cehilor a venit abia în minutul 35, după câteva minute bune în care cehii au dominat jocul.

Valentin Crețu, ”cadou” pentru cehi în Sparta Praga - FCSB

Campioana Cehiei a avut șansa de a profita de o greșeală uriașă a lui Valentin Crețu, care a respins o minge centrată de pe partea dreaptă direct în piciorul unui advers. Din fericire pentru FCSB, Haraslin a trimis mult peste poartă, iar tabela a rămas intactă.

Șase minute mai târziu, Sparta Praga a mai bifat o ocazie uriașă prin Sorensen, care a trimis peste poartă din șase metri, cu capul, fază la care Ștefan Târnovanu n-a avut replică.

Cehii amenință înainte de Sparta Praga - FCSB

”FCSB nu poate fi uitată! Sparta este pe punctul de a le returna umilința românilor”, au titrat cei de la sport.cz.

Cehii nu au uitat de ”dubla” disputată de cele două echipe în urmă cu opt ani, atunci când FCSB s-a calificat grație rezultatului din returul de la București. Atunci, roș-albaștrii s-au impus cu scorul de 2-0, iar ambele goluri au fost marcate de Nicolae Stanciu.