GOLURILE DIN CHAMPIONS LEAGUE: MILAN - BAYERN 2-2

Italienii le-au avut pe toate in prima seara a sferturilor UEFA Champions league. Extazul a fost urmat de agonie pe San Siro in duleul dintre Milan si Bayern Munchen. Si povestea s-a repetat.
Milan a deschis scorul in minutul 40, prin Andrea Pirlo, dupa o centrare a lui Oddo. Repriza secunda a apartinut nemtilor, care au egalat prin Van Buyten  in minutul 78.  Finalul a mai adus doua goluri, dar cate unul de fiecare parte. Mai intai Kaka a facut 2-1, dupa un penalty acordat cu larghete de arbitrul rus Baskakov si a adus Milanul in avantaj in minutul 78.
Nemtii nu aruncat armele nici dupa 2-1 pentru Milan si au continuat sa atace poarta lui Dida. Eroul serii pentru Bayern a fost fundasul Van Buyten, care a egalat la 2 in ultimul minut al meciului. Egalul i-a adus lui Bayern primul punct obtinut pe terenul lui Milan, in toate meciurile jucate pina acum de cele doua echipe. "Bayern a ris mai bine la finalul meciului", scrie site-ul UEFA dupa egalul 2-2 dintre Milan si Bayern, iar nemtii pornesc ca favoriti in returul de saptamina viitoare care se va juca pe Allianz Arena din Munchen.