Israelienii au dat verdictul după prima repriză dintre FCSB și Maccabi Tel Aviv: ”Slab!”

FCSB Champions League Maccabi Tel Aviv Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 23 Iulie 2024, 21:44
Data actualizarii: Marti 23 Iulie 2024, 21:45

Prima repriză dintre FCSB și Maccabi Tel Aviv s-a încheiat la egalitate, 0-0, în prima manșă a duelului din turul doi preliminar al Champions League.

Roș-albaștrii au controlat jocul și și-au creat mai multe situații de gol, în timp ce israelienii au pus pericol la poarta lui Ștefan Târnovanu doar prin Eran Zahavi.

Reacția israelienilor după prima repriză a meciului FCSB – Maccabi Tel Aviv

Jurnalistul israelian Moshe Primo a reacționat după prima repriză a meciului FCSB – Maccabi Tel Aviv. Acesta nu a fost impresionat de evoluția echipei din Israel și consideră că verigile slabe ale formației pregătite de Zarko Lazetic au fost cele două extreme ale israelienilor Henry Addo și Avishay Cohen.

O primă repriză slabă pentru Maccabi Tel Aviv. Are probleme să își creeze ocazii din cauza formei slabe a celor două extreme Henry Addo și Avishay Cohen. Cei doi fundași, Raz Shlomo și Asante au jucat bine”, a spus jurnalistul israelian Moshe Primo, conform sport5.co.il.

Ocazia lui Eran Zahavi din finalul primei reprize a meciului FCSB – Maccabi Tel Aviv