Israelienii ”și-au arătat colții” după ce FCSB s-a calificat în turul trei Champions League: ”O echipă foarte slabă!” / ”Rușinos!”

FCSB Champions League Maccabi Tel Aviv Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 31 Iulie 2024, 23:12
Data actualizarii: Miercuri 31 Iulie 2024, 23:12

FCSB s-a calificat în turul trei preliminar din Champions League, după ce a câștigat dubla cu Maccabi Tel Aviv, scor 2-1 la general.

După rezultatul din tur, scor 1-1, roș-albaștrii s-au impus în returul din Budapesta cu 1-0, grație unui gol marcat de William Baeten în minutul 90.

Israelienii au răbufnit după ce FCSB a eliminat-o pe Maccabi Tel Aviv

Israelienii au reacționat imediat după finalul meciului. Jurnaliștii au răbufnit și și-au arătat frustrare cauzată de faptul că Maccabi Tel Aviv a fost eliminată de o echipă, așa cum au scris ei, ”foarte slabă”.

Cei de la Sport5 au catalogat jocul formației lui Zarko Lazetic drept ”rușinos”.

Maccabi Tel Aviv nu a venit pregătită pentru Europa. A pierdut în fața unei echipe foarte slabe. Problema este că poate apărea o catastrofă pentru fotbalul israelian”, a spus Moshe Primo, jurnalistul Sport5.

În afară de acest fiasco total, să fii eliminată de o echipă atât de mediocră precum este FCSB, nivelul fotbalului din ambele meciuri a fost rușinos. Cum este posibil să joci atât de slab, fără energie timp de 180 de minute?”, a scris și jurnalistul Michel Vinsandt.