Jucătorul de la FCSB care l-a enervat pe Gigi Becali: ”Cum să faci așa ceva?”

Gigi Becali FCSB Sparta Praga - FCSB Liga Campionilor Gigi Becali / Sursă: Captură PRO TV
Data publicarii: Marti 06 August 2024, 23:37
Data actualizarii: Marti 06 August 2024, 23:37

Meciul dintre Sparta Praga și FCSB, din turul trei preliminar al UEFA Champions League, s-a încheiat cu scorul de 1-1 și a putut fi văzut exclusiv pe VOYO.

După ce FCSB a deschis scorul prin Joyskim Dawa, cehii au reușit să restabilească egalitatea după o ieșire greșită a lui Ștefan Târnovanu. Sparta Praga a marcat chiar și golul de 2-1 în prelungirile partide, dar reușita a fost anulată pentru un fault la Malcom Edjouma.

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, s-a arătat încrezător în ceea ce privește șansele echipei sale pentru meciul din retur și l-a criticat în termeni duri pe portarul Ștefan Târnovanu, pe care ar lua în calcul să-l scoată din echipă.

Gigi Becali: ”Cum să faci așa ceva?”

Greșeala goalkeeper-ului de la golul marcat de Sparta Praga l-a deranjat pe Gigi Becali, dar cel mai probabil acesta va fi titular și în returul din Ghencea.

„Târnovanu cum să faci o asemenea greșeală? Îl bagi pe Vlad, îți e teamă că și el face d-astea, nici nu știi ce să faci... N-ai încredere nici în Vlad, că dacă ai avea încredere, l-ai băga pe Vlad”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Evaluat la trei milioane de euro de site-urile de specialitate, Ștefan Târnovanu a fost titular incontestabil în poarta celor de la FCSB în ultimele două sezoane.

Joyskim Dawa suspendat la returul cu Sparta Praga

Joyskim Dawa a văzut cartonașul galben în a doua repriză a meciului cu Sparta Praga și va rata returul de la București.

Dawa a primit cartonaș galben și pe finalul returului cu Maccabi Tel Aviv, dar și în repriza secundă a meciului tur cu campioana Israelului.

Așadar, roș-albaștrii nu se vor putea baza pe unul dintre jucătorii cheie. Dawa a marcat atât în prima manșă cu Maccabi Tel Aviv, cât și în partida cu Sparta Praga.