Jucătorul de la FCSB, indisponibil pentru duelul cu Sparta Praga: "Nu va juca"

FCSB Champions League Elias Charalambous Luis Phelipe Sparta Praga Liga Campionilor Elias Charalambous / Foto - Gabriel Chirea
Data publicarii: Luni 12 August 2024, 19:58
Data actualizarii: Marti 13 August 2024, 00:00

FCSB se va duela cu Sparta Praga, în a doua manșă din turul trei preliminar al Champions League, marți seară, de la 21:30, LIVE pe VOYO și PRO TV.

Meciul din tur s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Joyskim Dawa a deschis scorul în minutul 61, însă Victor Olatunji a restabilit egalitatea în minutul 78.

După meciul din deplasare, roș-albaștrii sunt cotați favoriți pentru calificare, iar confruntarea de pe stadionul Steaua promite să fie un adevărat spectacol fotbalistic pentru fanii FCSB. Aproape 30.000 de suporteri sunt așteptați în tribune la returul de foc.

Detalii despre starea de sănătate a jucătorilor de la FCSB

La conferința de presă dinaintea confruntării, Elias Charalambous a declarat că echipa sa este pregătită pentru un duel dificil, dezvăluind și numele jucătorului care va fi indisponibil.

"Știm că va fi o partidă grea, ne-am pregătit pentru un meci dificil, am analizat adversarul și îi cunoaștem mai bune după primul meci. Vom da totul pentru a ne califica, ăsta este obiectivul pentru mâine (n.r. marți, 13 august). Știm că stadionul va fi plin, asta va fi diferența față de primul joc. Sunt sigur că fanii ne vor susține din primul până în ultimul minut. Sper că vor fi fericiți după joc.

Suntem pregătiți pentru orice situație. Nu știi niciodată cum va decurge jocul, un moment poate schimba totul, însă cu siguranță ne-am gândit la orice scenariu și suntem pregătiți pentru orice situație.

Vestea bună este că avem la dispoziție mulți jucători. Dawa este într-o formă bună. Avem multe soluții. Phelipe nu va juca, a suferit o accidentare, nu va fi disponibil. Ne-am analizat adversarul, dar nu poți schimba prea multe într-o săptămână. Cu siguranță, vom încerca să corectăm anumite detalii.

Fazele fixe pot decide meciuri, vom da tot ce avem mai bun. Trebuie să ne pregătim pentru orice și sper să facem totul așa cum trebuie", a declarat Elias Charalambous.

FCSB, veste mare înainte de returul cu Sparta Praga (LIVE pe VOYO și Pro TV) pe www.sport.ro