Lectie pentru Motherwell! VEZI cum a eliminat Celtic pe Dinamo Moscova!

Numele grele din Scotia le dau lectii de fotbal mai micilor de la Motherwell. Celtic a pus-o la respect pe Dinamo Moscova, iar Rangers, dupa ce a dat nas in nas cu stelistii a facut spectacol in amicalul cu Manchester City.

Celtic 2-0 Dinamo Moscova
Scotienii de la Celtic Glasgow au reusit o calificare dramatica in play off-ul Ligii. Batuti acasa de rusii de la Dinamo Moscova cu 1-0, scotienii au fost mai tari la retur. Celtic a lovit devastator in finalurile celor 2 reprize. McDonald a egalat situatia la general in minutul 45 cu o lovitura de cap. Rusii au dat semne de viata la reluare, dar scotienii au respins de pe linia portii.

In prelungirile meciului, grecul Samaras s-a distrat cu apararea lui Dinamo si a marcat golul calificarii. Imediat, scotienii au declansat nebunia pe teren si au facut gramada bucuriei. Fostul dinamovist, Ropotan a intrat degeaba pe teren la gazde - a apucat sa joace un singur minut si Dinamo Moscova - Celtic s-a terminat 0-2.

Rangers 3 - 2 Manchester City
 Novo a trezit la viata tribunele din Glasgow cu primul gol al meciului. Englezii n-au asteptat prea mult golul egalarii - Ireland a a inscris pentru City, iar Petrov i-a dus in avantaj in repriza a doua. A fost randul scotienilor sa raspunda prompt si Miller n-a ratat cand a avut ocazia egalarii. Golul victoriei a venit abia in ultimul minut de joc, de la Weir.