VIDEO "Măcar un Mbappe e fericit". Ce s-a întâmplat în vestiar după ce Lille a învins-o pe Real Madrid

Măcar un Mbappe e fericit . Ce s-a întâmplat în vestiar după ce Lille a învins-o pe Real Madrid Liga Campionilor

Real Madrid a suferit o înfrângere în cel de-al doilea meci al fazei ligii din UEFA Champions League.

Galacticii s-au deplasat pe "Stade Pierre-Mauroy" din Villeneuve d'Ascq pentru meciul cu Lille, pe care l-au pierdut, scor 1-0.

Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 45+3, de Jonathan David, din lovitură de pedeapsă, execuția sa lăsându-l fără replică pe Andriy Lunin.

Ethan Mbappe a dat tonul petrecerii din vestiar

Indisponibil pentru partida cu Real Madrid, fratele mai mic al lui Kylian Mbappe a fost prezent pe stadion, iar la final al dat startul bucuriei din vestiar, alături de colegi.

Nota lui Kylian Mbappe + cum a fost descris francezul

După ce a bifat 34 de minute și a înregistrat 17 atingeri, Kylian Mbappe a fost notat cu 4 în urma evoluției din UEFA Champions League, de către jurnaliștii spanioli de la Marca.

”Vine pe teren în minutul 57. Pierde mingea periculos și gazdele sunt aproape să înscrie golul doi. Era dornic să se întoarcă acasă, dar s-a trezit tot timpul fără ritm și fără idei de joc.

O mulțime de mingi lungi la care nu a reușit să ajungă. Nu este punctul lui forte, dar trebuie să lupte pentru ei în cazul în care flautul sună bine”, au punctat ibericii.