AS Monaco Champions League fc barcelona Michael Jordan Yvette Prieto Liga Campionilor
Data publicarii: Vineri 20 Septembrie 2024, 09:08
Data actualizarii: Vineri 20 Septembrie 2024, 09:13

AS Monaco și FC Barcelona au fost adversare în faza principală din UEFA Champions League, partida încheindu-se cu victoria gazdelor, scor 2-1.

Catalanii au început cum nu se poate mai rău meciul de pe Stade Louis II. Eric Garcia a fost eliminat în minutul 11, după ce comis un fault în urma unei erori a lui Ter Stegen.

Cinci minute mai târziu, Akliouche a deschis scorul pentru gazde, învingându-l pe portarul neamț cu un șut perfect plasat.

În minutul 28, Lamine Yamal a restabilit egalitatea, în urma unui gol marcat din acțiune proprie. În minutul 71, AS Monaco a dat lovitura după reușita lui George Ilenikhena.

Michael Jordan și soția sa, suporteri de lux la Monaco

Legendarul baschetbalist a fost surprins în tribunele stadionului din Monaco, alături de soția sa, Yvette Prieto (46 de ani).

Cei doi sunt căsătoriți din 2013, iar un an mai târziu au devenit părinții a două fetițe În trecut, Michael Jordan (61 de ani) a mai fost căsătorit cu Juanita Vanoy, divorțul lor având loc în 2006.

Michael Jordan a scris istorie în baschet. A câștigat NBA de șase ori alături de Chicago Bulls și a fost numit de cinci ori MVP al sezonului în North American League. A câștigat medalia de aur de două ori alături de SUA.

Lionel Messi: "El este cel mai bun din istorie"

În ciuda statutului său legendar, argentinianul a vorbit despre admirația sa pentru Michael Jordan. Superstarul a evidențiat cât de impresionat a fost de ledenda din NBA după ce a vizionat popularul serial de pe Netflix, 'The Last Dance'.

"Pe plan sportiv, mi se pare cel mai bun din istorie", a declarat Lionel Messi, citat de NBA Central.