FOTO ȘI VIDEO "O să te vadă Dumnezeu!" Ce s-a întâmplat după FCSB - Sparta Praga + MM Stoica, scut în fața arbitrilor

Data publicarii: Miercuri 14 August 2024, 10:18
Data actualizarii: Miercuri 14 August 2024, 10:20

FCSB a părăsit Liga Campionilor în turul 3 preliminar, după 2-3 contra celor de la Sparta Praga (3-4, la general).

Sparta Praga a condus cu 3-0 la pauză, însă FCSB a echilibrat jocul în actul secund după golurile lui Darius Olaru și Malcom Edjouma, iar campioana României a sperat că va izbuti și golul care să termine meciul în prelungiri. Nu s-a întâmplat acest lucru, iar arbitrul danez Morten Krogh a fost acuzat pentru anumite decizii împotriva lui FCSB.

Ce s-a întâmplat după FCSB - Sparta Praga. Crețu și Șut s-au dus la arbitrul Krogh

La finalul meciului din Ghencea, spiritele s-au încins. Mai mulți jucători de la FCSB au mers în dreptul brigăzii de arbitri pentru a cere explicații. Printre ei, Valentin Crețu și Adrian Șut, dar și preparatorul fizic Thomas Neubert.

Crețu a mers în dreptul arbitrului Morten Krogh, i-a transmis câteva cuvinte și a arătat cu degetul în sus. "O să te vadă Dumnezeu, cam asta îi spune", a fost interpretarea lui Ciprian Marica după ce a văzut gestul lui Crețu, la emisiunea Studio Sport, de pe VOYO.

Pentru proteste, Valentin Crețu a văzut un cartonaș galben, în timp ce preparatorul fizic Thomas Neubert a încasat direct cartonașul roșu.

Mihai Stoica, scut în fața arbitrilor

După ce au înfruntat protestele jucătorilor de la FCSB și au dat mâna cu cei de la Sparta Praga, arbitrii din Danemarca s-au îndreptat spre vestiare.

Înainte de a intra pe tunel, oficialii nordici au fost protejați de Mihai Stoica și de mai mulți stewarzi. Managerul general de la FCSB a stat cu mâinile întinse în fața arbitrilor încercând probabil să blocheze obiectele aruncate din tribune.