"Prea mult respect!" Panduru spune cu ce scor trebuia să se încheie FCSB - Maccabi Tel Aviv

Basarab Panduru FCSB Maccabi Tel Aviv Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 23 Iulie 2024, 23:05
Data actualizarii: Marti 23 Iulie 2024, 23:05

FCSB și Maccabi Tel Aviv au remizat, scor 1-1, în prima manșă din turul II preliminar al Ligii Campionilor.

Deși a dominat partida și a avut ocazii mari de a marca, în special în repriza secundă, FCSB a înregistrat doar o remiză în Ghencea. Maccabi Tel Aviv a deschis scorul în minutul 71, prin nou-intratul Dan Biton, însă campioana României a egalat după doar cinci minute prin Joyskim Dawa.

Reacția lui Joyskim Dawa după FCSB - Maccabi Tel Aviv 1-1

Au urmat alte câteva ocazii importante ale lui FCSB, în special una a lui Alexandru Musi în minutul 90+6, însă partida s-a încheiat la egalitate, 1-1, iar totul se va decide în returul de la Budapesta.

Fostul internațional Basarab Panduru spune că FCSB ar fi meritat să se impună cu 2-1, având în vedere ocaziile din repriza secundă, însă, în același timp, remarcă jocul temător al campioanei României din primul act.

"FCSB merita mai mult în seara asta, dar rămân la impresia că dacă ar fi avut mai multe curaj ar fi obținut și victoria. Încă din prima repriză parcă au stat și au așteptat să vadă ce se întâmplă, ce joacă Maccabi.

A fost nevoie de un gol primit pentru reacția imediată. Până la sfârșit meritau să marcheze golul de 2-1. Îți lasă impresia asta nu știu dacă de frică, de rezultat, dar parcă i-au tratat cu prea mult respect pe cei de la Maccabi", a spus Basarab Panduru, la Prima Sport.

Returul dintre Maccabi Tel Aviv și FCSB se joacă miercuri, 31 iulie, de la ora 21:00, pe Boszik Arena din Budapesta.

VIDEO Rezumat FCSB - Maccabi Tel Aviv 1-1

VIDEO Joyskim Dawa, după FCSB - Maccabi Tel Aviv 1-1: "Azi meritam să câștigăm"