Presa din Spania a reacționat după ce FC Barcelona a fost învinsă de AS Monaco, în Champions League

AS Monaco Champions League fc barcelona Liga Campionilor
Data publicarii: Vineri 20 Septembrie 2024, 00:02
Data actualizarii: Vineri 20 Septembrie 2024, 00:07

AS Monaco și FC Barcelona au fost adversare în faza principală din UEFA Champions League, partida încheindu-se cu victoria gazdelor, scor 2-1.

Catalanii au început cum nu se poate mai rău meciul de pe Stade Louis II. Eric Garcia a fost eliminat în minutul 11, după ce comis un fault în urma unei erori a  lui Ter Stegen.

Cinci minute mai târziu, Akliouche a deschis scorul pentru gazde, învingându-l pe portarul neamț cu un șut perfect plasat.

În minutul 28, Lamine Yamal a restabilit egalitatea, în urma unui gol marcat din acțiune proprie. În minutul 71, AS Monaco a dat lovitura după reușita lui George Ilenikhena

"Debut cu înfrângere", a titrat Mundo Deportivo, aducând în discuție și eroarea gravă comisă de portarul catalanilor la primul gol încasat.

"Europa o aduce pe Barcelona cu picioarele pe pământ", au scris și ibericii de la Sport.

Cum arată clasamentul UEFA Champions League după prima etapă

• Bayern Munchen - 3 puncte - 1 victorie, 0 egaluri, 0 înfrângeri - Golaveraj: +7 (9:2)
  • Celtic - 3 puncte - 1 victorie, 0 egaluri, 0 înfrângeri - Golaveraj: +4 (5:1)
  • Bayer Leverkusen - 3 puncte - 1 victorie, 0 egaluri, 0 înfrângeri - Golaveraj: +4 (4:0)
  • Aston Villa - 3 puncte - 1 victorie, 0 egaluri, 0 înfrângeri - Golaveraj: +3 (3:0)
  • Borussia Dortmund - 3 puncte - 1 victorie, 0 egaluri, 0 înfrângeri - Golaveraj: +3 (3:0)
  • Sparta Praga - 3 puncte - 1 victorie, 0 egaluri, 0 înfrângeri - Golaveraj: +3 (3:0)
  • Liverpool - 3 puncte - 1 victorie, 0 egaluri, 0 înfrângeri - Golaveraj: +2 (3:1)
  • Juventus - 3 puncte - 1 victorie, 0 egaluri, 0 înfrângeri - Golaveraj: +2 (3:1)
  • Real Madrid - 3 puncte - 1 victorie, 0 egaluri, 0 înfrângeri - Golaveraj: +2 (3:1)
  • Sporting - 3 puncte - 1 victorie, 0 egaluri, 0 înfrângeri - Golaveraj: +2 (2:0)
  • Benfica - 3 puncte - 1 victorie, 0 egaluri, 0 înfrângeri - Golaveraj: +1 (2:1)
  • Monaco - 3 puncte - 1 victorie, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: +1 (2:1)
  • Brest - 3 puncte - 1 victorie, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: +1 (2:1)
  • Atl. Madrid - 3 puncte - 1 victorie, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: +1 (2:1)
  • PSG - 3 puncte - 1 victorie, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: +1 (1:0)
  • Arsenal - 1 punct - 0 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri - Golaveraj: 0 (0:0)
  • Manchester City - 1 punct - 0 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri - Golaveraj: 0 (0:0)
  • Bologna - 1 punct - 0 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri - Golaveraj: 0 (0:0)
  • Inter - 1 punct - 0 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri - Golaveraj: 0 (0:0)
  • Atalanta - 1 punct - 0 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri - Golaveraj: 0 (0:0)
  • Shakhtar - 1 punct - 0 victorii, 1 egal, 0 înfrângeri - Golaveraj: 0 (0:0)
  • Sturm Graz - 0 puncte - 0 victorii, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: -1 (1:2)
  • Barcelona - 0 puncte - 0 victorii, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: -1 (1:2)
  • RB Leipzig - 0 puncte - 0 victorii, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: -1 (1:2)
  • Steaua Roșie B. - 0 puncte - 0 victorii, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: -1 (1:2)
  • Girona - 0 puncte - 0 victorii, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: -1 (0:1)
  • PSV - 0 puncte - 0 victorii, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: -2 (1:3)
  • Stuttgart - 0 puncte - 0 victorii, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: -2 (1:3)
  • AC Milan - 0 puncte - 0 victorii, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: -2 (1:3)
  • Lille - 0 puncte - 0 victorii, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: -2 (0:2)
  • Salzburg - 0 puncte - 0 victorii, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: -3 (0:3)
  • Club Brugge - 0 puncte - 0 victorii, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: -3 (0:3)
  • Young Boys - 0 puncte - 0 victorii, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: -3 (0:3)
  • Slovan Bratislava - 0 puncte - 0 victorii, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: -4 (1:5)
  • Feyenoord - 0 puncte - 0 victorii, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: -4 (0:4)
  • Din. Zagreb - 0 puncte - 0 victorii, 0 egaluri, 1 înfrângere - Golaveraj: -7 (2:9)