Presa portugheza: "Sapunaru, cel mai bun meci acasa! Aplauze”

Presa portugheza: Sapunaru, cel mai bun meci acasa! Aplauze” Liga Campionilor

Meciurile cu Atletico au fost cele mai bune pentru Sapunaru de cand a ajuns la Porto! Fostul rapidist este laudat de toata presa din Portugalia! „Aplauze pentru Sapunaru”, titreaza Mais Futebol! Vezi ce scriu portughezii!

"Poate cea mai buna seara a sa pe «Dragao». Minutul 30. Sapunaru sprinteaza dupa Aguero si nu reuseste sa il opreasca. Aguero a fost pe punctul de a inscrie. Un minut nefericit. Insa unicul. Restul jocului, Sapunaru nu a lasat pe nimeni sa patrunda si a sprijinit atacul echipei sale. A parasit terenul din cauza unor crampe. Aplauze", scrie Mais Futebol.

Correio da Manha noteaza ca jucatorul roman a asigurat stabilitatea pe partea dreapta a apararii echipei FC Porto. "La revenirea in echipa, in urma unei accidentari, a asigurat stabilitatea pe partea dreapta. Insa s-a accidentat din nou", mentioneaza sursa citata.

Cotidianul O Jogo i-a acordat romanului nota 6.

FC Porto s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a eliminat, in optimile competitiei, pe Atletico Madrid, cu scorul general de 2-2.

FC Porto si Atletico Madrid au terminat, miercuri, la egalitate, scor 0-0, dupa ce in mansa intai, disputata la Madrid, rezultatul fusese 2-2. Portughezii s-au calificat, astfel, datorita golurilor marcate pe terenul adversarei.

La Porto, Cristian Sapunaru a jucat pana in minutul 83, cand a fost inlocuit din cauza unor probleme musculare.