Prima reacție a lui Gigi Becali după FCSB - Maccabi Tel Aviv 1-1: "Numai dacă nu vrea Dumnezeu, atât!"

Gigi Becali FCSB Maccabi Tel Aviv Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 23 Iulie 2024, 22:33
Data actualizarii: Marti 23 Iulie 2024, 22:43

FCSB și Maccabi Tel Aviv au remizat, scor 1-1, în prima manșă din turul II preliminar al Ligii Campionilor.

Deși a dominat partida și a avut ocazii mari de a marca, în special în repriza secundă, FCSB a înregistrat doar o remiză în Ghencea. Maccabi Tel Aviv a deschis scorul în minutul 71, prin nou-intratul Dan Biton, însă campioana României a egalat după doar cinci minute prin Joyskim Dawa.

Prima reacție a lui Gigi Becali după FCSB - Maccabi Tel Aviv 1-1

Au urmat alte câteva ocazii importante ale lui FCSB, în special una a lui Alexandru Musi în minutul 90+6, însă partida s-a încheiat la egalitate, 1-1, iar totul se va decide în returul de la Budapesta.

Deși FCSB nu a reușit să câștige, Gigi Becali spune că este încântat de jocul echipei și este aproape sigur că echipa sa va obține calificarea în turul 3 preliminar din Liga Campionilor.

"Nu că mi-a plăcut echipa, ci m-a încântat! A fost o echipă care a jucat și - nu pot să zic că a surclasat-o - dar pe acolo. Se spunea că n-avem nicio șansă, dar Maccabi a tras de timp, portarul a tras de timp, au luat 3-4 galbene, am avut vreo 3 ocazii de a marca. Ei au dat un gol dintr-o greșeală a noastră. Altceva, nicio fază, nicio ocazie! A fost mingea numai la noi. S-a jucat numai într-o parte. Eu zic că numai dacă Dumnezeu nu vrea, atât... în rest, ca valoare, părerea mea e că suntem pe plus.

Dacă îl aveam pe Lixandru... l-am schimbat pentru că avea galben. Dacă era și el, eram mult mai buni în repriza a doua. În a doua repriză, ei n-au mai putut sta în ghete. Edjouma și Baba au ieșit în relief? N-au ieșit. Edjouma a avut două ocazii să marcheze cu latul", a spus Gigi Becali, la Prima Sport.

Returul dintre Maccabi Tel Aviv și FCSB se joacă miercuri, 31 iulie, de la ora 21:00, pe Boszik Arena din Budapesta.

VIDEO Golul lui Joyskim Dawa din FCSB - Maccabi Tel Aviv 1-1