Reacția israelienilor după prima repriză a meciului Maccabi Tel Aviv - FCSB! Ce spun despre ocazia lui Darius Olaru

Maccabi Tel Aviv Champions League FCSB Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 31 Iulie 2024, 22:04
Data actualizarii: Miercuri 31 Iulie 2024, 22:04

Maccabi Tel Aviv și FCSB se duelează în manșa a doua din turul doi preliminar al Champions League.

La pauză, tabela arăta 0-0, însă roș-albaștrii au controlat partida și au avut câteva șanse uriașe de a marca.

Ce au scris israelienii la pauza meciului Maccabi Tel Aviv - FCSB

După ratarea semnată de David Miculescu în minutul 6, a venit ocazia lui Darius Olaru din minutul 37. Căpitanul roș-albaștrilor a șutat din afara careului, dar portarul Roi Mishpati a reușit să respingă în bara transversală.

Imediat după finalul primei reprize, israelienii au reacționat și au subliniat faptul că echipa lor a avut o prestație mult sub așteptări.

Galbenii au o posesie mai bună, dar fără să strălucească, în timp ce adversara pune presiune și este mult mai periculoasă. Miculescu a fost aproape să marcheze după doar șase minute, iar Olaru a provocat o intervenție miraculoasă din partea lui Mishpati. Va reuși să campioana să se califice?”, au scris cei de la one.co.il.

Maccabi Tel Aaviv încheie prima repriză fără nimic pozitiv de ținut minte. Vom vedea o altă echipă în repriza a doua?”, au scris și cei de la sport5.co.il.