VIDEO Reacția lui Zeljko Kopic, după ce Dinamo Zagreb a fost umilită de Bayern cu 2-9

Zeljko Kopic bayern Dinamo Zagreb Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 18 Septembrie 2024, 12:26
Data actualizarii: Miercuri 18 Septembrie 2024, 12:57

Meciul dintre Bayern Munchen și Dinamo Zagreb s-a încheiat cu un scor incredibil, 9-2.

Croații au sperat, la începutul reprizei secunde, că pot pleca de la Munchen cu un rezultat pozitiv. Bayern a condus cu 3-0 la finalul primei reprize, iar în partea secundă Dinamo a marcat de două ori pentru 3-2. Apoi a urmat ”asediul”.

Pentru echipa lui Vincent Kompany au mai înscris Harry Kane, de încă trei ori, Michael Olise, încă o dată, Leroy Sane și Leon Goretzka. Meciul s-a terminat cu 9-2, scor care va rămâne în istoria celei mai importante competiții intercluburi din Europa.

Zeljko Kopic: ”Greu de înțeles”

Zeljko Kopic (47 de ani), antrenorul lui Dinamo București și fost antrenor la Dinamo Zagreb, a fost întrebat la conferința de presă premergătoare meciului cu Oțelul Galați despre umilința fostei sale echipe. Și n-a stat deloc pe gânduri.

Antrenorul croat are încredere că cei de la Dinamo Zagreb vor găsi soluția pentru a redresa situația în care se află clubul.

„E foarte greu, am urmărit meciul de ieri. Bayern a fost impresionantă, dar rezultatul e greu de înțeles. Știu că e ușor să spui că se poate întâmpla în fotbal, dar nu se poate întâmpla. Pentru Dinamo e foarte important să fie acolo, în Champions League, să reprezinte Dinamo și fotbalul din Croația.

Nu e cel mai bun start, dar știu că toți cei de acolo au o mentalitate puternică, un caracter puternic și sunt sigur că vor găsi o modalitate de a ieși din această situație și de a arăta altfel în următoarele meciuri din Champions League”, a spus Zeljko Kopic

Dinamo Zagreb, după 2-9 contra lui Bayern: "Am visat pentru câteva momente"

La scurt timp după meci, Dinamo Zagreb a postat un mesaj adresat în special fanilor.

"În ciuda eșecului drastic de la Munchen, credem în continuare în băieții noștri. Am visat pentru câteva momente, am luptat, însă gazdele au fost pur și simplu mai bune, iar la final s-au bucurat pe merit. Le mulțumit fanilor pentru susținerea extraordinară. Să știți că vă iubim și suntem cu voi", a transmis Dinamo Zagreb.