Returul de foc al semifinalei UEFA Champions League: AC Milan - Manchester United Liga Campionilor
LIVE PE PROTV SI PE SPORT.RO

Stelele au stralucit pe Teatrul Viselor in prima mansa din semifinala nebuna Manchester 3 - 2 Milan. A fost meciul fotbalistilor minune. Kaka de la Milan si Cristiano Ronaldo de la Manchester, fotabilisti care lupta nu doar pentru un loc in marea finala de la Atena, dar si pentru titlul de fotbalistul anului.

Alex Feguson spunea inaintea meciului de pe Old Trafford ca portughezul Ronaldo este cel mai bun fotbalist al momentului, iar copilul minune a confirmat spusele antrenorului sau si a deschis balul.

N-a fost insa eroul primei reprize, Kaka si-a continuat marsul triumfal in Champions League: i-a umilit pe fundasii lui Manchester, a intors scorul primei reprize in favoarea milanezilor si s-a instalat linistit in topul golgeterilor cu 9 reusite.

Pe Old Trafford a fost insa seara marilor reusite: Scholes a scos parca de nicaieri pasa magica pentru golul de 2-2 al lui Rooney.

Meciul nebun de la Manchester a avut parte de un final pe masura. Rooney a adus victoria englezilor in ultima secunda iar returul de pe San Siro din Milano se joaca pe viata si pe moarte.