RIISE LOVESTE PENTRU CHELSEA: LIVERPOOL 1-1 CHELSEA

VEZI AICI REZUMATUL MECIULUI

Chelsea e mai aproape ca oricand de finala Ligii Campionilor, dupa un 1-1 nesperat pe Anfield Road. Dupa 3 ani de suferinta in fata lui Liverpool Chelsea e la un meci de marea performanta.

Fanii au umplut din nou pana la refuz Anfield Road si Liverpool a pornit spre poarta lui Cech inca din primul minut. Kuyt a declansat nebunia la Liverpool in minutul 43, cand a inscris cu un sut la coltul scurt.

Repriza a doua i-a apartinut aproape in totalitate lui Liverpool, dar fie interventiile salvatoare ale lui Cech, fie imprecizia lui Torres si Babel au mentinut scorul 1-0. Lovitura de teatru a dat-o, culmea, un cormoran - Riise si-a dat un autogol de generic.

Liverpool: Reina - Arbeola, Skrtel, Carragher, Fabio Aurelio - Mascherano, Xabi Alonso, Gerrard - Kuyt, Babel - Torres.

Chelsea: Cech - Ferreira, Carvalho, Terry, Ashley Cole - Makelele - Ballack, Lampard, Joe Cole, Malouda - Drogba.