VIDEO Româncele de la AS Roma și Anderlecht au jucat titulare în play-off-ul Champions League! Parade și goluri pentru tricolore

Camelia Ceasar Anderlecht AS Roma Stefania Vatafu UEFA Women’s Champions League Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 19 Septembrie 2024, 11:21
Data actualizarii: Joi 19 Septembrie 2024, 11:22

Camelia Ceasar a fost integralistă la italience, în timp ce Ștefania Vătafu a marcat golul belgiencelor.

Tricolorele Camelia Ceasar și Ștefania Vătafu au jucat miercuri, 18 septembrie, în prima rundă a play-off-ului UEFA Women’s Champions League cu echipele de club – AS Roma, respectiv RSC Anderlecht, informează FRF pe site-ul oficial.

AS Roma - Servette 3-1, cu Camelia Ceasar titulară între buturi

AS Roma s-a impus cu 3-1 în prima manșă a play-off-ului disputată acasă, la Roma, împotriva campioanei Elveției, Servette FC.

Tricolora Camelia Ceasar a fost integralistă în partida de ieri, prima din acest sezon a formației italiene în competiția europeană UWCL.

Returul cu Servette FC este programat pe 25 septembrie, de la ora 20:00, pe Stade de Geneve.

Anderlecht - Valerenga 1-2, cu Ștefania Vătafu marcatoare

Tot miercuri a jucat prima manșă a play-off-ului și tricolora Ștefania Vătafu. Echipa sa, RSC Anderlecht, a întâlnit în play-off campioana Norvegiei, Valerenga, formație care a eliminat-o pe Farul Constanța în finala turului preliminar.

Anderlecht s-a văzut condusă cu 2-0 după primele 15 minute, însă golul Ștefaniei Vătafu din minutul 29 a micșorat din diferență.

Deși norvegiencele au rămas în 10 după eliminarea lui Kovacs din minutul 42, scorul a rămas neschimbat până la finalul partidei.

Calificarea în grupe se joacă săptămâna viitoare, pe 25 septembrie, de la ora 19:30, pe Intility Arena din Oslo.