”Românii sunt nebuni!” Reacția israelienilor după ce au aflat că Gigi Becali a făcut schimbările la Maccabi Tel Aviv - FCSB

Gigi Becali FCSB Maccabi Tel Aviv Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 31 Iulie 2024, 23:28
Data actualizarii: Miercuri 31 Iulie 2024, 23:28

FCSB s-a calificat în turul trei preliminar din Champions League, după ce a trecut de Maccabi Tel Aviv.

După remiza din tur, la Budapesta, roș-albaștrii s-au impus cu scorul de 1-0, grație unui gol înscris de William Baeten pe final, după un contraatac superb al lui FCSB.

Reacția israelienilor după ce au aflat că Gigi Becali a făcut schimbările în meciul Maccabi Tel Aviv - FCSB

Gigi Becali a dictat două schimbări la pauza meciului: Alex Băluță și Marius Ștefănescu au fost înlocuiți cu William Baeten și Luis Phelipe. Ambii fotbaliști introduși în startul reprizei secunde au contribuit la golul calificării.

Israelienii au aflat că cel care a făcut schimbările a fost patronul de la FCSB, Gigi Becali, și au reacționat imediat.

Românii sunt nebuni. În această seară, FCSB s-a calificat în turul trei preliminar din Champions Legue, după un gol marcat pe final împotriva lui Maccabi Tel Aviv.

Românii scriu că schimbările, în particular faptul că l-a introdus pe teren pe marcatorul William Baeten, au fost la inițiativa lui Becali. Becali s-a supărat și a făcut schimbările care le-a adus victoria”, au scris cei de la Sport5.

Cum au numit-o jurnaliștii din Israel pe FCSB după calificarea în turul trei preliminar din Champions League

În afară de acest fiasco total, să fii eliminată de o echipă atât de mediocră precum este FCSB, nivelul fotbalului din ambele meciuri a fost rușinos. Cum este posibil să joci atât de slab, fără energie timp de 180 de minute?”, a scris și jurnalistul Michel Vinsandt.