Se rescrie istoria! Chelsea si Liverpool se intalnesc in semifinale!

Se rescrie istoria! Chelsea si Liverpool se intalnesc in semifinale! Liga Campionilor
TRIUMFUL ANGLIEI
E sigur! Anglia va avea reprezentata in finala Champions league - pentru al 4-lea an la rand! Liverpool si Chelsea se vor bate in semifinale, la fel ca in 2005,  cand Liverpool a reusit sa cucereasca trofeul, dar si ca in 2007 - cand tot Liverpool a ajuns in finala!  Turcii de la Fenerbahce au sperat degeaba la o surpriza pe terenul lui Chelsea! Superstarul Ballack i-a luat tare pe campionii Turciei si a marcat in minutul 4, golul cu care Chelsea era calificata in semifinale. Lampard a adus linistea in minutul 87 cand l-a invins pe Demirel cu o superba lovitura de cap.

Arsenal si Liverpool au oferit cel mai nebun meci la sferturilor Champions League! In ultimele 10 minute, si Liverpool si Arsenal au fost pe rand in semifinale! Pana la urma - cel mai tare s-au bucurat oamenii lui benitez! Arsenal a condus pe Anfield cu golul lui Diaby, dar dupa un sfert de ora Liverpool a egalat prin veteranul Hyppia!  Torres a dat golul serii in Champions League - iar Liverpool a fost in finala pana in minutul 84! Cursa senzationala a pustiului minune de la Arsenal Theo Wallcott a fost transformata in gol de Adebayor.

Soarta sfertului nebun din Champions League s-a intors din nou in favoarea lui Liverpool - dupa dooar cateva secunde! Arbitrul Fjorfeldt a dat penalty la un fault imprudent al lui Kolo Toure - iar capitanul Gerrard n-a ratat! Omul care a scos penalty-ul, olandezul babel a marcat in prelungiri - pentru 4-2!