Sevilla prinde viteza pentru Steaua inainte de Champions League

VEZI AICI REZUMATUL: SEVILLA 4-1 RECREATIVO

Sevilla a castigat categoric inainte de debutul in Champions League. Cu gandul la meciul din Liga cu Arsenal adversara Stelei a facut scor cu Recreativo Huelva. Pe teren propriu, jucatorii Seviliei i-au adus un omagiu lui Antonio Puerta depunand buchete de flori pe locul unde s-a prabusit colegul lor.

Sevilla a deschis scorul dupa un sfert de ora, prin Kerhakov, care a introdus balonul in poarta dupa ce Sorrentino respinsese sutul lui Jesus Navas.Kanoute a sutat din unghi si tabela arata 2-0 dupa 20 de minute. Tot Kanoute a dus scorul la 3-0 iar rusul Kerhakov a inchis tabela, revansandu-se dupa ce a ratat un penalty in minutul 70. Tornavaca a marcat pentru oaspeti, reducand din diferenta.

Steaua va juca miercuri cu Slavia Praga, in primul meci din grupele Ligii, live la ProTV si pe www.sport.ro, de la 21:45