Sevilla s-a calificat in Champions League in grupa Stelei!

AEK ATENA 1-4 SEVILLA: VEZI REZUMATUL MECIULUI!

Sevilla este intr-adevar in grupa Stelei din Champions League! Sevilla a trecut fara probleme de AEK Atena cu 4-1, in a doua mansa a turului preliminar, amanata din cauza mortii lui Antonio Puerta. Spaniolii au deschis scorul in minutul 30, prin golul lui Luis Fabiano, din penalti. AEK a incercat sa revina, dar vedeta Rivaldo a ratat doua ocazii bune de gol, in minutele 34 si 38.

Sevilla s-a trezit repede si a facut 2-0 in minutul 39, prin reusita lui Keita. Luis Fabiano, aflat intr-o forma excelenta, a reusit dubla si Sevilla conducea cu 3-0 inca din minutul 43. Spaniolii s-au dezlantuit si rusul Kerjakov a inscris pentru 4-0, in minutul 53. AEK a avut ocazia sa inscrie din penalti, dar super portarul Sevillei, Palop, a aparat sutul lui Mandusa. AEK a reusit sa inscrie abia din al doilea penalti, executat de Rivaldo. Scor final: Sevilla - AEK Atena 4-1, iar Sevilla se califica pentru prima data in grupele Champions League. Sevilla este pe primul loc in clasamentul mondial al cluburilor si va juca in grupa Stelei, in care mai sunt Arsenal si Slavia Praga.