Un star al FCSB-ului, OUT pentru meciul cu Sparta Praga! Surpriza pregătită de Gigi Becali

Gigi Becali Champions League FCSB Sparta Praga William Baeten Liga Campionilor Gigi Becali / Sursă: Captură PRO TV
Data publicarii: Duminica 04 August 2024, 08:21
Data actualizarii: Duminica 04 August 2024, 08:23

FCSB a trecut la limită, scor 2-1 la general, de Maccabi Tel Aviv și s-a calificat în turul trei preliminar al Ligii Campionilor.

Gigi Becali speră ca echipa sa să tranșeze calificarea încă din primul tur, motiv pentru care a dat ordin ca cel mai în formă jucător de la FCSB să fie trimis pe teren încă din primul minut.

William Baeten, omul care i-a adus calificarea în turul trei FCSB-ului prin golul său, va juca, potrivit Spotmedia, din primul minut al meciului cu Sparta Praga.

Gigi Becali îl vrea pe Baeten în echipa de start

În aceeste condiții, Marius Ștefănescu, fotbalistul cumpărat de Gigi Becali cu 1,3 milioane în această vară, ar urma să rămână pe banca de rezerve.

Totuși, lucrurile nu sunt tranșate în momentul de față în privința lui Baeten, deoarece fotbalistul cumpărat de la FCU Craiova (300.000 de euro) este în urmă cu pregătirea, iar staff-ul tehnic al FCSB insistă pentru Marisu Ștefănescu.

Partida dintre Sparta Praga și FCSB va avea loc marți, de la ora 21:00 și va fi transmisă în exclusivitate pe VOYO. Cele mai tari faze vor putea fi revăzute pe SPORT.RO.