Video - Pe marginea prapastiei

Pe Camp Nou, Barcelona a fost invinsa cu 2-1 de Liverpool

Bellamy si Riise, oamenii care s-au batut in weekend in cantonamentul lui Liverpool, si-au unit fortele si au reusit lovitura serii in Champions League: au batut cu 2-1 campioana Europei, Barcelona, chiar pe Camp Nou.Barcelona a inceput tare meciul serii din Champions League si micutul Deco a deschis scorul dupa o actiune stralucitoare a campioanei Europei. Bellamy a egalat pentru Liverpool inainte de pauza, dupa o gafa a lui Valdes care a intrat cu tot cu minge in poarta. Bellamy este omul care a primit o amenda record de 100.000 de euro, dupa ce l-a lovit cu o crosa de golf in weekend pe coechipierul Riise. Galezul s-a transformat din baiat rau in eroul lui Liverpool dupa ce i-a pasat lui Riise, pentru golul victoriei lui Liverpool. Deco a ratat pe final sansa unui egal si trupa de stele a Barcelonei are nevoie sa inscrie de cel putin 2 ori pe Anfield Road pentru a spera la un loc in sferturi.

"Barca e pe marginea prapastiei", scrie cotidianul Marca, iar As adauga "Corabia se scunfunda". Nici ziarul de casa al catalanilor, El Mundo Deportivo nu iarta nimic: "Dupa esecul cu Liverpool, Barca aproape a spus adio ligii campionilor." In schimb, englezii de la The Sun sunt fericiti si spun ca balansul e bun pentru victorie, facind aluzie la bataia cu crosa de golf dintre Riise si Bellamy.