Virtus AC - FCSB 1-7 | Măcel în San Marino! Băieții lui Gigi Becali s-au distrat în primul tur preliminar UCL Liga Campionilor

FCSB o întâlnește pe campioana din San Marino în turul 1 preliminar din UEFA Champions League.

Virtus AC - FCSB 1-7

Minutul 90+2: Final de meci!

Minutul 86: GOOOL Virtus! Manuel Battistini este găsit singur în careu și trimite mingea în plasă!

• Virtus Ac Fcsb In Preliminariile Champions League Marti De La Ora 22 00 Incepe Lungul Drum Al Campioanei 1

Minuutl 78: Nana Antwi scapă în careu și șutează în forță! Execuția este lipsită de precizie și ajunge în tribune.

Minutul 73: GOOOL FCSB! David Miculescu scapă liber în careu și înscrie! "Dublă" pentru atacant!

Minutul 70: GOOOL FCSB! David Miculescu înscrie, după o respingere a portarului.

Minutul 55: Nana Antwi se distrează în careu și driblează printre fundașii sanmarinezi. Ghanezul îl găsește pe Luis Phelipe la marginea careului, care șutează. Precizia nu a fost de partea sa și execuția trece pe lângă poartă.

Minutul 45: Start de repriză secundă pe stadionul din Serravalle!

Prima repriză

Minutul 45+2: Final de primă repriză!

Minutul 37: GOOOL FCSB! Momentul mult așteptat a venit! Darius Olaru a fost găsit de Daniel Popa în careu, șutează și înscrie! Hat-trick în contul mijlocașului!

Minutul 36: În urma unei devieri în careu, mingea ajunge la Darius Olaru. Mijlocașul trimite un șut, dar precizia nu a fost de partea lui de această dată. Balonul ajunge în tribune.

Minutul 33: Daniel Popa pătrunde în careu, după o cursă câștigată cu fundașii din San Marino. Atacantul poftește la "hat-trick", dar execuția sa trece puțin pe lângă poartă.

Minutul 27: GOOOL FCSB! În urma unei respingeri în careu, mingea ajunge la Daniel Popa. Acesta se preface că șutează, portarul "mușcă momeala" și atacantul trimite balonul în poartă.

Minutul 21: GOOOL FCSB! O pasă a lui Darius Olaru îl găsește pe Daniel Popa la marginea careului. Atacantul trimite un şut precis, plasat direct în colţul din stânga, la 'firul ierbii'.

Minutul 13: Darius Olaru trimite o centrare în careu, către Daniel Popa. Mingea este interceptată de un fundaș advers și pericolul a fost eliminat.

Minutul 11: GOOOL FCSB! Darius Olaru trimite un șut de la distanță! Precizia s-a 'pupat' cu forța pusă în execuție și mingea ajunge în vinclul porții.

Minutul 6: GOOOL FCSB! Darius Olaru deschide scorul, după un penalty executat cu precizie.

Minutul 5: În urma verificării VAR, arbitrul de centru acordă penalty pentru FCSB!

Minutul 1: Start de meci!

Virtus AC - FCSB: echipele de start

Virtus: - Passaniti - De Lucia, Rinaldi, Pupeschi - Sabato, Golinucci, Montanari, Battistini, Vallocchia, Buonocunto - Benincasa

FCSB: Târnovanu - Crețu, Ngezana, Haruț, Kiki - Șut, Edjouma, Băluță, Olaru, Phelipe, Popa

Meciul tur Virtus AC - FCSB din preliminariile Champions League, primul pas al campioanei României din lungul drum către grupele unei competiții europene, este LIVE TEXT pe Sport.ro marți, de la ora 22:00.

Campioana din San Marino a dat lovitura pe piața transferurilor în această vară, când l-a adus pe fostul golgheter al lui FCSB, italianul Federico Piovaccari.

FCSB a debutat deja în noul sezon, câștigând primul trofeu, Supercupa României, după 3-0 cu Corviunul Hunedoara, formație din Liga 2 care este deținătoarea Cupei.

Vlad Chiricheș și Marius Ștefănescu sunt suspendați pentru meciul tur

Echipa lui Elias Charalambous se va prezenta în meciul tur cu Virtus fără doi jucători de bază.

FCSB nu se va putea baza în confruntarea de pe ”San Marino Stadium” pe Vlad Chiricheș și Marius Ștefănescu, suspendați.

Fundașul central a fost eliminat direct în partida pe care FCSB a pierdut-o cu FC Nordsjælland, scor 2-0, în turul 3 preliminar din Conference League, din sezonul trecut.

Iar proaspătul jucător transferat de campioana României a fost eliminat în meciul în care fosta sa echipă, Sepsi OSK, a fost învinsă de Bodo Glimt, scor 2-3, în play-off-ul din Conference League.