Egal in razboiul de pe Giulesti! Rapid 1-1 Steaua. Luni: Vaslui 1-1 Brasov; CSMS Iasi - Viitorul! Comenteaza etapa: Meciurile etapei

Vineri
Gaz Metan 2-0 Astra! Astra poate pierde si locul 2 in clasament! Eric si Roman au inscris! Vezi fazele meciului:
CFR 2-3 Pandurii! Clujenii nu reusesc sa castige in 2013, Pandurii continua lupta pentru locul 2! Voiculet a inscris un GOLAZO: lob de la 30 de metri!

Sambata
Otelul 2-0 Severin! Fosta campioana se indeparteaza de zona rosie! Stromajer si Astafei au adus victoria gazdelor!
Ceahlaul 3-0 Concordia! GOLubovic, Rusu si Monroy au facut spectacol la Piatra Neamt! Concordia a fost spulberata!
Petrolul 4-0 Gloria! Ploiestenii au venit pe 2, la 15 puncte de Steaua! GOLURI de SENZATIE marcate pe "OZN Arena":
GANEZU a muscat din "caini"! Final cu SCANDAL pe National Arena: dinamovistii au aruncat cu BRICHETE, jucatorii au sarit la bataie! Dinamo 1-1 U Cluj Vezi toate fazele:

Duminica
Cazul BRICHETA 2 la Rapid 1-1 Steaua! Meciul a fost oprit 10 minute pentru incidente, Iancu a dat BARA in minutul 97! Vezi toate fazele:

Luni
Cipriotul Charalambous ii salveaza debutul lui Balint: Vaslui 1-1 Brasov! VEZI toate fazele importante ale meciului:
20:30 CSMS Iasi - Viitorul Constanta