Duminica, 20.00: Steaua - Vaslui! Luni, 21.30: CFR - Rapid! Comenteaza etapa:

Duminica, 20.00: Steaua - Vaslui! Luni, 21.30: CFR - Rapid! Comenteaza etapa: Meciurile etapei

Vineri:
►Concordia Chiajna 0-2 Astra! Fatai si Tembo trag tare sa o ajunga pe Steaua! Fatai a ratat un penalty! Astra a avut 3 bare!
►Severin 2-0 Gaz Metan! Lupta crancena pentru salvarea de la retrogradare! Oltenii continua sa spere! Costea, inscrie in minutul 92!
Gloria Bistrita 2-1 Otelul! Meci 'de targa' la Bistrita! Bistritenii inving dupa un meci nebun! Otelul lui Grigoras a condus cu 1-0!

Sambata:

Pandurii 3-1 CSMS Iasi!
Pandurii lupta pentru Europa! Doua goluri in 5 minute au rezolvat meciul
Petrolul 2-1 Dinamo! Danciulescu a jucat meciul cu numarul 500! GOL SENZATIONAL inscris de Sauvadet!

Duminica:
Viitorul 2-2 Ceahlaul
Simplu si OBIECTIV: Steaua 1-0 Vaslui! Meci decis de sclipirea lui Tatu! Chipciu a inscris unicul gol, Milanov a fost eliminat! Vezi fazele meciului:

Luni:
19:00 FC Brasov - Universitatea Cluj
21:30 CFR Cluj - Rapid

Vineri:

Sambata:
Pandurii 3-1 CSMS Iasi! Pandurii lupta pentru Europa! Doua goluri in 5 minute au rezolvat meciul