VIDEO EXCLUSIV Camerele au fost pe el! Cum a reacționat Daniel Pancu, după ce România U21 a câștigat în minutul 90+7

Daniel Pancu Romania U21 România U21 - Finlanda U21 Nationala U21
Data publicarii: Marti 17 Octombrie 2023, 20:17
Data actualizarii: Marti 17 Octombrie 2023, 20:17

România U21 a câștigat dramatic meciul cu Finlanda U21, scor 1-0. Partida a fost în direct pe PRO ARENA și VOYO.

Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 90+7 de Matei Ilie. Jucătorul de la CFR Cluj a reluat excelent cu capul o minge centrată perfect din corner de Rareș Ilie, iar România și-a asigurat trei puncte importante în grupa de calificare la Campionatul European.

Imediat după reușita lui Matei Ilie, selecționerul Daniel Pancu s-a exteriorizat la marginea terenului.

Mai întâi s-a dezbrăcat de geacă, iar apoi s-a închinat cu privirea ațintită spre teren. Momentul a fost surprins de una dintre camerele TV de la marginea terenului.

VIDEO - Golul României U21 și reacția lui Daniel Pancu

România are șase puncte și a ajuns pe locul trei, la un singur punct de Elveția, echipa de pe locul doi și la trei puncte distanță de liderul Albania, care are nouă puncte după patru meciuri.

În luna noiembrie, ”tricolorii” mici se vor duela cu Albania (acasă) și Elveția (deplasare). Ambele meciuri sunt pe PRO ARENA și VOYO.