În ultimul meci al ”câinilor” (1-1 vs. Farul Constanța), Cătălin Cîrjan a înscris un gol (minutul 4), dar a ieșit accidentat în actul secund, mai exact în minutul 72, moment în care Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo, l-a trimis în luptă pe Iulius Mărginean.

Cătălin Cîrjan, OUT de la naționala U21!

Inițial convocat la România U21 pentru ”dubla” cu Muntenegru și Elveția din luna octombrie, Cătălin Cîrjan a fost în cele din urmă tăiat de pe listă.

”În urma investigațiilor efectuate la intrarea în cantonament, s-a stabilit că jucătorul celor de la Dinamo, Cătălin Cîrjan, ieșit accidentat în partida din campionat, nu poate fi recuperat în timp util pentru cele două meciuri ale naționalei. Astfel, lotul României U21 va rămâne alcătuit din 23 de jucători”, notează FRF.

Cîrjan a înregistrat în acest sezon 12 apariții în SuperLiga (patru goluri), un meci în Cupa României (un gol) și două prezențe în preliminariile U21 pentru EURO 2025.

Cum arată lotul României U21 pentru ”dubla” din octombrie

PORTARI: Răzvan Sava (Udinese / Italia), Robert Popa (UTA Arad), Alexandru Roșca (Dinamo);

FUNDAȘI: David Maftei (Oțelul Galați), Alexandru Pantea (FCSB), Cristian Ignat (FC Rapid 1923), Ümit Akdağ (Toulouse FC / Franța), Gabriel Dănuleasă (Farul Constanța), Cristian Licsandru (Dinamo), Costin Amzăr (Al Nasr / Emiratele Arabe Unite), Andrei Borza (FC Rapid 1923);

MIJLOCAȘI: Cătălin Vulturar (FC Rapid 1923), Ovidiu Perianu (Unirea Slobozia), Marius Corbu (APOEL Nicosia / Cipru), Robert Silaghi (Universitatea Cluj), Constantin Grameni (FC Rapid 1923), Mihnea Rădulescu (ACS Petrolul 52), Octavian Popescu (FCSB), Rareș Ilie (OGC Nice / Franța), Cristian Mihai (UTA Arad), Ianis Stoica (FC Hermannstadt);

ATACANȚI: Louis Munteanu (CFR Cluj), Vladislav Blănuță (Universitatea Cluj).