VIDEO EXCLUSIV Louis Munteanu rupe plasa! "Dublă" reușită de atacantul pe care s-au bătut cluburile din Superligă

Louis Munteanu, atacantul celor de la CFR Cluj, a avut o prestație de excepție în meciul dintre România U21 și Muntenegru.

Cele două formații și-au dat întâlnire pe stadionul "Gradski" din Nikšić, Muntenegru, în cadrul etapei #9 din Grupa E a fazei grupelor, din cadrul preliminariilor EURO U-21 2025.

Tricolorii au intrat pe teren încrezători și au avut cele mai mari ocazii în primele 15 minute ale partidei.

Primul moment de magie a venit în minutul 16, când Munteanu a deschis scorul cu o lovitură de cap bine plasată, după o centrare precisă. Atacantul a depășit apărarea muntenegreană și l-a învins pe portar, aducând România în avantaj.

Muntenegru a egalat rapid, în minutul 21, prin Nikola Janjić, însă bucuria adversarilor nu a durat mult. În minutul 26, Octavian Popescu a livrat o pasă perfectă în careu, iar Louis Munteanu a finalizat cu sânge rece, cu un șut bine plasat în colțul din stânga jos, reușind o dublă impresionantă.

La momentul redactării acestui articol, scorul este 2-1 pentru România, care se află pe primul loc în timp real în Grupa E, consolidându-și șansele de calificare la EURO U21 2025.

Louis Munteanu, dorit intens de cluburi din Superligă, în special de FCSB, unde Gigi Becali încă îl visează în tricoul roș-albastru, continuă să impresioneze cu prestații de top. Meciul poate fi urmărit în direct pe PRO ARENA și LIVE VIDEO pe site-ul www.sport.ro.