Romania U20 0-0 Amkar Perm! Naivi, tehnici si suturi ca la antrenament! Cei 3 jucatori s-au remarcat din nationala noastra: Nationala

Romania U20 a facut egal intr-un meci supervizat de Victor Piturca.

(info) Un meci anost in prima repriza si mediocru in a doua, in care romanii au demonstrat ca au tehnica dar nu stiu sa finalizeze. Lipsa de experienta si suturile "lesinate" si-au spus cuvantul. Pacat de vinclul lui Cretu.

'90 FINAL! Meciul se termina cu inca 2 ocazii sarace pentru Romania.

'85 Cretu trimite putin peste iar dupa un minut direct in vinclu! Mingea nu a vrut sa intre, clar!

'80 CE OCAZIE!!! Voinea rateaza incredibil din 12 metri! Cea mai mare ocazie a meciului, dupa o faza cursiva, ratata dupa un sut gresit.

'75 Romanii incep sa castige duelurile 1 la 1, insa jocul se opreste la marginea careului!

'70 Meciul este pe contre, insa nicio echipa nu reuseste sa isi faca ocazii mari de gol. In continuare este "gaura" pe partea stanga.

'65 Pavel trimite cel mai bun sut al nostru in acest meci. Mingea este soasa de sub bara de portarul advers! Tot Pavel reia cu capul din corner, fara efect pe tabela.

'60 Ce TUNEL pe mijlocul apararii noastre. Rusii trimit o pasa pe jos de 30 de metri, pe centru, care este respinsa in ultimul moment de fundasi. Incredibil culoarul din apararea noastra...

'55 ... Kirill Moriganov, in rest nimic.

'50 Romania este mai ofensiva in aceasta formula, insa nu reuseste sa isi creeze ocazii de gol!

(info) Echipa Romaniei U20 in repriza a doua: Ormenisan - Cazacu, Daruiala, Cretu, Bunea, Cirstocea, Fuchs, Pavel, M.Roman, Morar, Voinea

'45 A inceput a doua repriza. Sandoi a schimbat TOATA echipa la pauza.

(info) O prima repriza echilibrata, in care singurul jucator remarcat a fost Nicusor Stanciu, cel mai bun om de pe teren. Tosca in schimb, a fost cel mai slab din nationala lui Sandoi, in prima jumatate de ora fiind 3-5 ocazii venite de pe partea lui.

'45 BARA pentru rusi, pe finalul reprizei! Defensiva noastra a cedat iar rusii au mai avut inca o ocazie! Bine ca se termina repriza...

'40 Ooooooooooo, ce faza!!! Nicusor Stanciu ii "rupe franele" lui Sharov, dupa ce da mingea peste el si o intoarce cu calcaiul apoi. Rusul a bagat o "coasa" ca sa isi ia revansa.

(i) meciul este "acompania" de sunetul unei slujbe la o moschee de langa stadion.

'35 Lipsa de experienta isi spune cuvantul. Romanii scapa 3 contra 3 pe contraatac dar Bus alege sa paseze dintr-o pozitie buna in loc sa suteze.

'30 Prima faza de poarta, respinsa de Croitoru. Romanii nu au mai ajuns in careul advers de peste 5 minute.

'25 0-0 dupa 25 de minute, fara ocazii de poarta! Jocul Romaniei poate fi caracterizat ca "agresiv" in aparare si "pase gresite" in atac. Tosca, cel mai slab om de pe teren. Toate actiunile rusilor au venit pe partea lui!

'20 Croitoru parca joaca libero! Portarul Romaniei a iesit bine decate ori din poarta, la peste 25 de metri de linia portii!

'15 Meciul nu are ritm, insa romanii au reusit sa duca de cateva ori mingea in jurul careului, fara ocazii de poarta. Croitoru si Tosca au oferit faza meciului pana acum, dupa ce portarul era sa ii "zboare" capul la o degajare.

(info) Victor Piturca a discutat cu Emil Sandoi aproape 10 minute inainte de inceperea meciului.

'10 Stanciu continua sa fie cel mai important jucator al Romaniei insa pare sa nu aiba cu cine sa combine in atac.

(info) Emil Sandoi a selectionat numai jucatori nascuti in 1992 si 1993.

'5 Cinci minute linistite. Singurul moment de SCLIPIRE i-a apartinut lui Nicusor Stanciu, care trimite o pasa buna, insa fundasii rusi resping.