Bosnia n-a mai facut blat si cu Albania, Belarus s-a distrat cu Luxemburg! Vezi rezultatele din grupa noastra! Nationala

In timp ce nationala lui Marica si a lui Torje juca amicalul cu Brazilia, Bosnia si Belarus au mai urcat un pic in clasamentul grupei D de la Euro.

Belarus - Luxembrug 2-0:

Kornilenko a deschis scorul din penalty, la scurt timp după pauza, iar Putsila l-a majorat cu 15 minute inainte de final. Belarus urca pana pe 2, cu 12 puncte in 7 meciuri

Bosnia - Albania 2-0:

In celalalt meci al grupei, jucat la Zenica, Bosnia a invins cu 2-0 pe Albania (goluri Medunjanin '67, Matelici '90). Albanezii au terminat meciul cu un om mai putn, capitanul Lala fiind eliminat.

Romania joaca urmatorul meci in deplasare, la Luxemburg, pe 2 septembrie.