Gică Popescu avertizează înainte de România - Lituania: "Principalul pericol"

Gica Popescu Cipru kosovo Lituania Romania Nationala Gică Popescu
Data publicarii: Sambata 07 Septembrie 2024, 20:20
Data actualizarii: Sambata 07 Septembrie 2024, 20:25

Tricolorii s-au impus în fața lui Kosovo cu 3-0 vineri seară la Priștina, pe ”Stadiumi Fadil Vokrri”, în prima rundă din Grupa 2 a Ligii C din Nations League.

Pentru selecționata condusă de Mircea Lucescu urmează meciul cu Lituania de luni, 9 septembrie, de la ora 21:45. Partida va putea fi urmărită și în format LIVE TEXT pe www.sport.ro, cât și pe Facebook Sport.ro

Gică Popescu, avertisment înainte de România - Lituania: "Principalul pericol"

Gică Popescu, fost mare internațional, a ținut să îi avertizeze pe tricolori de pericolul pe care selecționata Ciprului îl poate reprezenta.

„Nu ştiu de ce, dar cred că Cipru este principalul pericol pe care îl vom avea în această grupă", a spus Gică Popescu, conform AS.ro.

Kosovo - România 0-3

Dennis Man a deblocat tabela de marcaj în minutul 40, după assist-ul provenit de la Răzvan Marin care, în actul secund, a fructificat fără emoții o lovitură de pedeapsă în minutul 51.

Denis Drăguș a dus scorul la 3-0 în minutul 82. România a evoluat în superioritate numerică pe final, după ce Vojvoda a încasat al doilea cartonaș galben în minutul 85. Tabela de marcaj a rămas nemodificată până la fluierul de final al ”centralului”.

Pentru România urmează meciul cu Lituania de luni, 9 septembrie, de la ora 21:45. Partida va putea fi urmărită și în format LIVE TEXT pe www.sport.ro, cât și pe Facebook Sport.ro.

De cealaltă parte, Kosovo o va înfrunta pe Cipru în deplasare, pe aceeași dată, doar că de la ora 19:00.