Gigi Becali l-a văzut pe Darius Olaru în România - Lituania și a comentat: "D-aia stai pe bancă odihnit"

Gigi Becali Darius Olaru Liga Natiunilor Lituania Romania Nationala Gigi Becali / Foto: Captură PRO TV
Data publicarii: Marti 10 Septembrie 2024, 18:54
Data actualizarii: Marti 10 Septembrie 2024, 18:57

România a obținut a doua victorie din Liga Națiunilor, după ce a trecut de Lituania pe teren propriu, scor 3-1.

Gigi Becali a vorbit despre succesul obținut de tricolori, având și un comentariu la adresa lui Darius Olaru, despre care a spus că se aștepta să fie decisiv atunci când a fost introdus pe teren.

"Olaru a intrat bine, dar nu foarte bine. Să dea gol sau pas de gol. Olaru e al meu. El a intrat bine. Dar când intri în a doua repriză în minutul 60-70, tu trebuie să faci ce a făcut Mitriță, nu Alibec.

Ești proaspăt, driblezi, faci, dregi. Ce a făcut Ianis. Ianis a intrat. A scos 11 metri. Asta vreau de la Olaru când intră. Gol, pas de gol. Să fie decisiv. Că d-aia stai pe bancă odihnit. Când intri trebuie să fii spirt", a declarat Darius Olaru, potrivit Fanatik.

România se pregătește pentru meciul cu Cipru

După un start perfect în UEFA Nations League, cu două victorii din două meciuri, România are prima șansă pentru primul loc în grupa din Liga C și se pregătește pentru meciul cu Cipru, care va avea loc în luna octombrie.

Cipru a câștigat meciul cu Lituania, primul din acest sezon de Nations League, scor 1-0, dar a suferit o înfrângere usturătoare în etapa a doua cu Kosovo, scor 0-4. Potrivit site-urilor de specialitate, ciprioții au un lot evaluat la 19 milioane de euro, mult sub cel al României, cotat la 92 de milioane de euro.