IN BEZNA: Romania 2-3 Serbia! (Marica, D. Stoica/Jovanovic, D.Stoica, Ivanovic)

IN BEZNA: Romania 2-3 Serbia! (Marica, D. Stoica/Jovanovic, D.Stoica, Ivanovic) Nationala

Romania a jucat "sarba" la Constanta! Serbia a profitat de atuu-ul ei, fazele fixe, si a condamnat Romania sa nu mearga la mondiale. Comenteaza aici:

Mutu, Marica si Costea au parut bieti mielusei pe langa Nemanja Vidic si ai lui. Sarbii au deschis scorul in minutul 18 prin Jovanovic si au majorat diferenta in minutul 44, prin autogolul lui Dorel Stoica, titularizat suprinzator de Piturca.

Repriza a doua a debutat cu Romania mai dornica de a inscrie si chiar a reusit, printr-o faza asa cum s-a spus inainte de meci ca ne trebuie: Mutu a pasat "inteligent" la Marica, ramas singur, care a lobat superb peste. Din pacate, sarbii au profitat din plin de cornere, si au dus scorul la 3-1 prin Ivanovici.

Sperantele au fost readuse la Constanta de acelasi Dorel Stoica, omul Craiovei reusind sa marcheze cu capul, dupa o centrare superba a lui Mutu. Sarbii au stiut insa sa tina de scor si Romania nu a mai avut decat o singura faza periculaosa de gol, prin Niculae, care a cerut penalty, insa a fost ignorat de arbitru.

Scor final Romania - Serbia 2-3 si Romania se pregateste calificarile pentru  Cupa Mondiala din Brazilia, 2014.