Tricolorii au obținut marți seara cea de-a patra victorie consecutivă în grupa din Divizia C din Liga Națiunilor, 2-1 în Lituania.

Au marcat la Kaunas Kucys (7 - din penalty) pentru gazde, respectiv golgheterul Răzvan Marin (18 - din penalty) și Denis Drăguș (65) pentru tricolorii lui Mircea Lucescu.

În minutul 84, selecționerul l-a introdus și pe Ianis Hagi în locul lui Dennis Man.

Fotbalistul lui Rangers a fost însă inexistent pe teren! Conform datelor Sofascore, în cele 11 minute jucate (cu tot cu cele din prelungirile partidei), Hagi a avut 0 goluri, 0 pase decisive, 0 pase reușite, 0 centrări corecte, 0 mingi lungi corecte, 0 șuturi pe poartă, 0 șuturi pe lângă poartă, 0 șuturi blocate, 0 încercări de dribling, 0 dueluri la sol câștigate, 0 dueluri aeriene câștigate, 0 faulturi făcute, 0 faulturi comise asupra sa, 0 ieșiri din apărare, 0 interceptări etc. - asta pentru că Ianis a avut 0 atingeri!

LITUANIA – ROMÂNIA 1-2 (Kučys 7-pen. / R. Marin 18-pen., Drăguș 65)

LITUANIA: 12. Gertmonas – 2. Lekiatas, 4. Girdvainis, 3. Tutyškinas – 17. Širvys, 14. Slivka, 6. Vorobjovas, 15. Gineitis, 13. Lasickas – 22. Golubickas, 11. Kučys.

Selecționer: Edgaras Jankauskas

Rezerve: 1. Bertašius, 16. Mikelionis – 5. Upstas, 7. Kalinauskas, 8. Matulevičius, 9. Paulauskas, 10. Černych, 18. Antanavičius, 19. Paulauskas, 20. Milašius, 21. Barauskas, 23. Dolžnikov

ROMÂNIA: 1. Niță – 2. Rațiu, 3. Drăgușin, 15. Burcă, 23. Sorescu – 18. R. Marin (21. Olaru, 73), 6. M. Marin, 10. Stanciu-cpt. – 20. Man (14. Hagi, 84), 19. Drăguș, 13. Mihăilă (17. Fl. Coman, 73).

Selecționer: Mircea Lucescu

Rezerve: 12. Moldovan, 16. Târnovanu – 4. Manea, 5. Ghiță, 7. Alibec, 8. Chipciu, 9. Pușcaș, 11. Dican, 22. Mitriță