Mihai Stoica, dat pe spate de un tricolor: ”Nu țin minte fotbalist să execute așa!” + Jucătorul ironizat de oficialul de la FCSB Nationala

Prima repriză dintre Cipru și România s-a încheiat cu Tricolorii în avantaj, scor 3-0.

Dennis Man a deschis scorul în minutul 16, iar Răzvan Marin a transformat în minutul 25 penalty-ul obținut de Valentin Mihăilă. Radu Drăgușin a înscris și el în minutul 36 cu capul, după o centrare perfectă a lui Dennis Man.

Mihai Stoica: ”Nu țin minte fotbalist să execute penalty mai sigur și mai spectaculos decât Răzvan Marin!”

Mihai Stoica s-a arătat impresionat de felul în care Răzvan Marin a transformat penalty-ul obținut de Valentin Mihăilă în meciul cu Cipru. Managerul general de la FCSB l-a comparat pe Răzvan Marin cu legenda celor de la Newcastle, Alan Shearer, care are în cont 56 de goluri marcate din penalty în Premier League.

Nu țin minte fotbalist să execute penalty mai sigur și mai spectaculos decât Răzvan Marin. Nici Shearer”, a scris managerul general de la FCSB pe Facebook.

Apoi, oficialul campioanei României l-a ironizat pe portarul cipriot, Joel Mall: ”E promoție în seara asta la Mall. Joel Mall”.